SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SURİYELİ ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLDÜ

Beyoğlu Belediyesi tarafından kurulan Sosyal Market, Beyoğlu’nda okuyan 252 Suriyeli öğrenciye kışlık giyecek ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu

SURİYELİ ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLDÜ
Bu haber 08 Ocak 2018 - 14:37 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Beyoğlu Belediyesi tarafından 2010 yılında kurulan Sosyal Market, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Dar gelirli ailelerin giyimden gıdaya, temizlik malzemelerinden kırtasiye malzemelerine kadar her türlü ihtiyaçlarını gideren Sosyal Market, Suriye’deki iç savaştan kaçarak ilçeye sığınan Suriyeli ailelerin çocuklarını da unutmadı. “Kış Üşütür Sosyal Market Isıtır” projesi kapsamında İhsan Şerif İkokulu’nda okuyan 252 Suriye’li öğrenciye kışlık giyecek ve kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı. Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezinde düzenlenen organizasyona; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı’da katılarak Suriyeli ailelerin sevincine ortak oldu.

Düzenli yardım yapılıyor

Tiyatro gösterileri ve sahne şovlarının yer aldığı organizasyonda aileleriyle birlikte doyasıya eğlenen Suriyeli öğrenciler, daha sonra içerisinde; mont, bot ve kırtasiye malzemesi olan hediye paketlerini Başkan Demircan’ın elinden aldılar.
Sosyal Marketin Suriyeli ailelere yardımı bununla da sınırlı değil. Sosyal Market, Beyoğlu’nda yaşayan yaklaşık 100 Suriyeli ailenin gıdadan giyime kadar her türlü ihtiyaçlarını düzenli olarak karşılıyor.

‘Ailelerimize sabır diliyorum’

Suriyeli öğrencilere yardım elimizi uzatmaktan duyduğu Memnuniyeti dile getiren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Ben o sıkıntıyı, mağduriyeti yaşayan ailelerimize sabır diliyorum. İnşallah Suriye’de her şey yolunda gider ve aileler de oraya geri dönebilirler. Ama bu süreç içerisinde bu kardeşlerimize yardım etmek bizlerin vazifesidir. Onu yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda Sosyal Market’in çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.
Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ise, “Sosyal Market Beyoğlu’nda vatandaşlarımız için önemli bir misyon ifade ediyor. Bunu her ortamda ifade etmek gerçekten önemli” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa