SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

SURİYELİ KADINLAR KUŞ YUVASI BOYADI

Beylikdüzü Belediyesi Suriyeli mülteci kadınların topluma daha hızlı adapte olabilmeleri için çalışmalar yürütüyor.

SURİYELİ KADINLAR KUŞ YUVASI BOYADI
Bu haber 21 Eylül 2017 - 20:36 'de eklendi.

Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün Göç Hizmetleri Birimi yaklaşık 2 yıldır bölgede hizmet veriyor. İlçede korunma kararı ile yaşayan Suriyeli vatandaşların veri tabanını oluşturarak mültecilerin topluma uyum süreçlerini hızlandırmak için çalışan birim Suriyeli aileler ile Türk aileleri bir araya getiriyor.

Bu süreçte; UCLG(Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler)iş birlikteliği ile 5 ilçe belediyesi ile başlatılan “Mültecilerin Yerelde Sosyal ve Kültürel Entegrasyonu” başlıklı projenin ilk adımı Gürpınar Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi’nde atıldı. Toplamda 12 etkinlikle Türk-Suriyeli entegrasyonunun hedeflendiği projenin ilk adımında 50 Türk ve 50 Suriyeli kadın “Ahşap Boyama” etkinliğinde bir araya geldi. Beylikdüzü Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin desteği ve Suriyeli kadınlarınkatılımıyla gerçekleşen kaynaşma programında tanışma ve ortak iş yapma becerilerini sergileyen kadınların iş birliği ile ürettikleri kuş yuvalarızamanla Beylikdüzü’nün çeşitli parklarında değerlendirilecek.

Beylikdüzü’nde yaşayan Türk ve Suriyeli ailelerin beraber yaşamaya adaptasyon sürecini hızlandırma ve birbirlerini tanımalarını amaçlayan entegrasyon programı yaklaşık 3 ay sürecek. Projesinin daha sonraki programlarında yemek yapma, spor müsabakaları, kamp ve gezi gibi etkinlikler yapılacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA