SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

TAM KADRO HAZIRLAR

Küçükçekmece Belediyesi, kar küreme ve tuzlama ekiplerini karla mücadele için hazır bulunduruyor. Belediye bu çerçevede yeni nesil araçlar ve 353 kişilik çalışanı hazır bekletiyor. 

TAM KADRO HAZIRLAR
Bu haber 01 Aralık 2016 - 16:00 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Küçükçekmece Belediyesi kar yağışına karşı tüm önlemlerini aldı. Cennet Mahallesi Ulaşım Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, karla mücadelede kullanılacak araçları denetleyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece’nin kışa hazır olduğunu ifade ederek, “Yeni nesil araçlarımız ilk karın düşmesiyle birlikte sahada olacak. 3 bin ton tuzumuz hazır. Bu sene ilk kez esnaf ve vatandaşlarımıza da tuz dağıtacağız’’ dedi.

Yoğun kar yağışı sırasında her alana ulaşmanın mümkün olmadığını da vurgulayan Başkan Karadeniz, ‘’Vatandaşlarımızdan araçlarında kış lastiği kullanmalarını ve yoğun kar yağışında toplu ulaşımı tercih etmelerini rica ediyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN KARADENİZ’DEN ÇALIŞANLARA DESTEK

Karla mücadele için görevli personele de teşekkür eden Başkan Karadeniz, “Yoğun kış şartlarında sahada olmak gerçekten zor. Sizin işinizi ibadet olarak görüyorum. Bizler ne kadar modern makineler alsak da biliyoruz ki sizin emeğiniz bambaşka” diye konuştu.

EKİPLER HAZIR 

Yolların kapanmaması, yollarda kayma ve buzlanmanın oluşmaması için ekipler tüm hazırlıklarını tamamladı. Trafik akışının yoğun olduğu ana arterlerde kardan ve buzlanmadan dolayı oluşacak trafik sıkışmalarına karşı anında müdahale için orta refüj ve treaturlar ile ilçedeki sitelere de 5 bin çuval tuz bırakılacak. Esnaflara da hazırlanmış 10 bin paket özel paketlenmiş tuz dağıtılacak. Ana arterlerin ve kamu binalarının önlerindeki caddeler ise trafik akışını sağlayacak şekilde tuzlama ve küreme çalışması yapılarak ulaşıma açık tutulacak.

KARLA MÜCADELE 24 SAAT  KESİNTİSİZ SÜRECEK       

İlçe genelinde 14’ü tuz serpme ve kar küreme aparatlı yeni nesil araçlar olmak üzere 43 araç ve 353 personelle,  ilk kar tanesinin düşmesiyle başlayacak olan mücadele çalışmaları 24 saat boyunca hız kesmeden devam edecek. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada karla ve buzla mücadele kapsamında 3 bin ton tuz kullanılacak.

SOKAK HAYVANLARI DA UNUTULMADI

Küçükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü de yaşam koşullarını olumsuz etkileyen olası kar yağışında hizmetlerine kesintisiz devam edecek. Bu kapsamda ambulans, evde sağlık hizmetleri ve cenaze hizmetleri de eksiksiz sürecek. Soğuk havada sokak hayvanlarını  da unutmayan Küçükçekmece Belediyesi, doğaya günlük olarak yem bırakarak, hava şartlarına bağlı olarak da mama takviyesi yapacak. Veteriner ekipleri de nöbetleşe hizmetini sürdürecek. Küçükçekmeceliler istek ve taleplerini 44 44 360 no’lu telefona iletebilecek.

kis-ekip-5

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA