SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

TARİHİ PROJE TANITILDI

Silivri Belediyesi’nin ilçe en eski mahallelerinden olan Fatih Mahallesi’nde yapacağı Tarihi Kale İçi Projesi vatandaşlara anlatıldı.

TARİHİ PROJE TANITILDI
Bu haber 02 Ekim 2016 - 18:19 'de eklendi.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, ‘Proje tamamlandığında semtimiz modern görüntüye kavuşmasının yanında burada tarihi eserler ön plana çıkacak, buralara ziyaretçi akını olacaktır” dedi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar kurmay heyetiyle birlikte Fatih Mahallesi’nde burada gerçekleştirilecek projenin tanıtımı için halkın karşısına çıktı. Başkan Işıklar’ın toplantısına Başkan Yardımcıları; Hasan Solak, Bora Balcıoğlu, Emine Tarin, Mehmet Has, CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil, Bazı Sivil Toplum Kuruluşu başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Başkan Işıklar burada yaptığı konuşmada, elli yıldır yapılmayan bir işi birkaç yıl içine sığdırıp gerçekleştirmek istediklerini, bundan sonra da gerçekleştirecekleri her önemli projeyi halka sunacaklarını ve halkın da önerilerini alacaklarını söyledi. Mahallede Ortodokslar açısından önemli olan Aziz Nektorious’un da evinin bulunduğunu hatırlatan Işıklar, burasının bir ziyaret merkezi olacağına işaret etti. Kendilerinin İşkece’ye gittiklerinde orada bulunan caminin çok güzel korunmuş olduğuna şahit olduklarını, Selanik’teki caminin restore edildiğini, Atina’ya da cami yapılmakta olduğunu hatırlatan Işıklar, ‘Bu tarihi eserler insanlık mirasıdır. Onlar bizim kutsallarımıza saygı gösterip koruyacak, biz onların. Bunlar ortak değer” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA