SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

TAŞERON İŞÇİLERİ BİLGİLENDİRDİ

Bakırköy Belediyesi tarafından Kanun Hükmünde Kararname ile taşeron çalışanlarına getirilen yeni düzenlemeler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

TAŞERON İŞÇİLERİ BİLGİLENDİRDİ
Bu haber 02 Mart 2018 - 10:30 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

4 Aralık 2017 tarihinden önce çalışanları kapsayan düzenlemeyle ilgili açıklamaları Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Nurcan Alan birlikte gerçekleştirdi.

Bakırköy Belediyesi bünyesinde çalışan taşeron işçilerin Bakırköy Yapı İnşaat Ulaşım Sağlık Hizmetleri A.Ş. (BYUAŞ) bünyesinde çalıştırılacaklarını söyleyen Kerimoğlu şu açıklamayı yaptı: “3 Mart itibariye sınav süreci başlayacak. Sınav sonrası kadroya geçişler gerçekleşecek. Bundan sonraki süreçte çalışanlarımızın özlük ve sosyal hakların geliştirilmesi konusunda destek olacağımızın sözünü vermek istiyorum. Emekliliği gelen ve emekli olarak çalışanların başvurularının kabul olmaması dışında taşeron çalışanlarımızın hepsi bu haklardan faydalanacak. Sizlerden olan memnuniyetimizi bir kez daha vurgulayarak gayretli çalışmalarınız için hepinize teşekkürü bir borç biliyorum.”

1 milyon taşeron işçinin kadro maratonu 2 Ocak2018 tarihindeki başvuru süreci ile başladı. Başvurular 40 günlük süre içinde incelendi ve bu inceleme 20 Şubat 2018 tarihinde sona erdi. 3 Mart – 22 Mart arasında sınavlar yapılacak ve 90 günlük süreç en geç 2 Nisan 2018 tarihinde son bulacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA