SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

TIP BAYRAMI 1914 RUHUYLA KUTLANDI

Avcılar Belediyesi 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla davet düzenledi.  Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’ nin öncülüğünde düzenlenen etkinliğe, çok sayıda Doktor katıldı. 

TIP BAYRAMI 1914 RUHUYLA KUTLANDI
Bu haber 15 Mart 2017 - 10:31 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen davette sevilen sanatçı Ferda Ereren konser verdi. Türküleri ile 14 Mart Tıp Bayramını kutlayan Doktorların keyifli bir akşam geçirmesini sağlayan Ferda Ereren, bütün hekimlerin de bayramını kutlamayı ihmal etmedi.

Davete katılan Doktorlara, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözünün yazılı olduğu masa lambası hediye edildi.

TIBBIYELİ HİKMETİN İZİNDEN…

Kendisi de Doktor olan Avcılar Belediye Başkanı Toprak, ev sahipliğini yaptığı geceki konuşmasında “14 Mart Tıp Bayramı ilk kez 1919 yılında Tıbbiyenin kuruluş yıldönümü bahanesiyle TIP Fakültesi Öğrencilerinin Tıbbiyeli Hikmet Öncülüğünde, bütün doktorların da katıldığı bu eylemle hem tıbbiyenin kuruluşu kutlanmış, hem de işgale karşı protesto yürüyüşünün ilki gerçekleştirilmişti. Aradan geçen 98 yıl boyunca tıpkı 14 Mart 1919’da olduğu gibi toplumumuzun yaşamış olduğu tüm sorunlara duyarlılık gösteren ve öncü olan, aynı zamanda da verdiği hizmetlerin sadece beden ve ruh sağlığı değil, sosyal sağlık hizmetini de aynı gönüllükle veren tüm hekimlerimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum” dedi.

2

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA