SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

TIR’LAR HALEP İÇİN YOLA ÇIKTI

Büyükçekmece Belediyesi, Halep’teki savaş mağdurlarına yardımlarını sürdürüyor. 

TIR’LAR HALEP İÇİN YOLA ÇIKTI
Bu haber 25 Ocak 2017 - 11:37 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

 Semerkand Vakfı ve Beşir Derneği işbirliğiyle zor durumda olan Halep halkına 3 TIR yaşam malzemesi yollayan Büyükçekmece Belediyesi, daha öncede bölgeye önemli oranda yardım yapmıştı.

“Rahat uyuyamayız”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Bir yerlerde sıkıntı içerisinde olan insanlar varsa onlara yardım etmenin yollarını arar, bulur ve onların acılarını dindirmek adına elimizden gelenin fazlasını yaparız. Özellikle İslam coğrafyasındaki kardeşlerimiz, yaşlılar, çocuklar, kadınlar, hastalar inim inim inlerken biz burada rahat uyuyamayız. “Komşun aç yatarken sen tok yatamazsın” hadisi bu duruma en güzel örnektir. İslam coğrafyası bir zulüm altındadır. Biz önce kendimize bakacağız nerede hata ettik nerede hata ediyoruz? Bu hatalardan vazgeçerek bulunduğumuz ülkelerde memleketimiz açısından doğru şeyler yapmak toplumu bütünüyle beraber kucaklayarak herkesi mutlu etmek durumdayız” dedi.

Katkı sunanlara teşekkür etti

Başkan Akgün, Suriye’de yaşanan savaştı hayatını kaybeden, şehit olanlara Allah’tan rahmet diyerek; “Toplanan yardım malzemelerini Halep’teki kardeşlerimize ulaştırmak için bu tırları tahsis eden Temel ve Mehmet Eyüpoğlu’na, İlhan Karadeniz kardeşime ve Selim Yazıcı kardeşime ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

p1300182

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA