SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

TIR’LARIN TRAFİĞE ÇIKMASI YASAKLANDI

Cuma gününden itibaren İstanbul’da etkisini sürdüren kar yağışı gece boyu devam etti. İstanbul’da bu sabah da yoğun kar yağışı var. Kar yağışıyla beraber sabah saatlerinde hava sıcaklığında da büyük düşüş yaşandı.

TIR’LARIN TRAFİĞE ÇIKMASI YASAKLANDI
Bu haber 09 Ocak 2017 - 14:52 'de eklendi.

Gaziosmanpaşa Meydanı’nda bulunan termometre saat 04.47’de eksi 4 dereceyi gösterdi. Mahalle aralarındaki araçların üstlerinin tamamen karla kaplandığı gözlenirken, yol kenarlarında ise park edilmiş çok sayıda araç olduğu görüldü.

İSTANBUL VALİSİ: MESAİ SAATİ 15.30’A ÇEKİLDİ

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Twitter’dan “Kar yağışı nedeniyle bugün İlimiz kamu kurum ve kuruluşlarında mesai 15.30’a çekilmiştir” açıklaması yaptı.

TIR’LARIN TRAFİĞE ÇIKMASI YASAKLANDI

Kar yağışı şiddetini arttırınca İstanbul Valiliği İstanbul’daki TIR’ların trafiğe çıkışını yasakladı.
YOĞUN VE KUVVETLİ KAR
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) uyarısına göre, yoğun ve kuvvetli kar yağışının bugün ve yarın da etkili olması bekleniyor.

METEOROLOJİ: KAR KALINLIĞI 15 SANTİM DAHA ARTACAK
Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nden yapılan son dakika açıklamasında, İstanbul‘da kar yağışının etkisini artırmasının beklendiği ve bunun ‘kuvvetli kar‘ şeklinde olacağı kaydedildi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“İstanbul’da halen aralıklarla devam etmekte olan kar yağışının, bugün öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak gece saatlerine kadar devam etmesi beklenmektedir.
Mevcut kar örtüsü üzerine güney kıyılarda 5 cm, iç ve kuzey kesimlerde 10-15 cm arasında ek örtü oluşturması beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA