SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

TOPBAŞ NÖBETTE

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde düzenlenen demokrasi nöbetinde Başkan Kadir Topbaş vatandaşlarla nöbet tuttu.

TOPBAŞ NÖBETTE
Bu haber 16 Temmuz 2017 - 13:05 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

FETÖ’nün hain darbe girişimi sırasında darbeci askerler tarafından büyük zarar verilen ve 17 vatandaşımızın şehit düştüğü İBB binası önünde binlerce kişi demokrasi nöbeti tuttu. Demokrasi nöbetini tutmak için günün erken saatlerinde İBB binası önünde toplanan vatandaşlar dev ekranlardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şehitler Köprüsü’nün Anadolu Yakası’ndaki girişinde yaptığı konuşmayı da izledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Ankara’ya yolcu eden Başkan Topbaş daha sonra da Saraçhane’ye gelerek İBB binası önünde demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara katıldı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Ak Parti İl Başkanı Selim Temurci, Başkan Topbaş’ın Eşi Özleyiş Topbaş ve çocuklarının da katıldığı demokrasi nöbetinde vatandaşlara hitap eden Başkan Topbaş, “Rabbimize hamdolsun ki seneyi devriyesinde şanlı bayrağımızın altında şehitlerimizin manevi huzurunda sizlerle birlikteyiz” dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ ile birlikte hareket eden iç ve dış düşmanlar tarafından tezgâhlandığını vurgulayan Başkan Topbaş, “Hiçbir milletin başına gelmeyen bir tabloyu ortaya koydular. Ama aziz milletimizin imanı ve vatan sevgisi ile ve Allah’ın yardımı bu oyunlar boşa çıktı” diye konuştu.

“Bu topraklar da binlerce yıllık tarihimizin izleri var” diyen Başkan Topbaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu topraklarda nice şehit ve gazilerimiz var. Bu topraklarda ayakta durmak kolay değil. Bütün dünyanın gözü bu topraklarda. Bu şehir emanet bir şehir. Bizler de bu emanetin bilinciyle hareket ediyoruz. Tarihte ecdadımız asla bir sömürgeci olmadı. Hiçbir milletin kaynaklarına imkanlarına el uzatmadı. Dünyanın neresinde olursa olsun bir sıkıntı ortaya çıktığı zaman onun haberini aldığı zaman orada oldu. Böyle bir anlayışın evlatları ve bireyleriz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde başlattığı yerel yönetim anlayışını devam ettirdiklerini devam ettirerek bu günlere geldiklerini vurgulayan Başkan Topbaş, “İstanbul’da belediye başkanlığını sadece kendi kentimize hizmet olarak değil, dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyacı olanlara da el uzatmak olarak gördük. Dünyadaki felaketlerde o bölgelere giden ilk bizim ekiplerimiz oldu” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin güçlenmesinin dış güçler tarafından istenmediği ve FETÖ gibi iç düşmanların da bu güçlerle birlikte hareket ettiğini vurgulayan Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Ayağa kalkan bir Türkiye istemiyorlar. Çünkü nerede bir sorun varsa Türkiye oraya yardım götürüyor. Nerede bir zulüm varsa Türkiye oraya elini uzatıyor. Bunun için sürekli Türkiye’nin başı ağrısın istiyorlar. Bunun için bir çok entrika çevrilmekteler. Bu aziz milletin şanlı tarihini bilmedikleri için faka bastıracaklarını sandılar.  Bu milletin üzerine tanklarla tüfeklerle gelirsek terör örgütünü asker kisvesi ile insanlar üzerine salarsak insanlar çekinir sandılar. Korkar kaçarlar sandılar. Ama gelin görün ki en ileri teknolojiye sahip silahlar üzerine ellerinde hiçbir şey olmadan yürüdüler. İmanınızla yürüdünüz, dilinizde tekbirlerle yürüdünüz. Allah hepinizden razı olsun.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA