SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

TOPRAK’A HİZMET ÖDÜLÜ

24. İstanbul Türk Müziği Festivalinin 21 Mayıs’taki durağı Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi oldu.

TOPRAK’A HİZMET ÖDÜLÜ
Bu haber 22 Mayıs 2017 - 21:56 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Avcılar Belediye Konservatuarının öğrenci ve öğretmenleri, 24.’sü düzenlenen İstanbul Türk Müziği Günlerinin ‘Çölleşen Ruhumuzu Müzikle Yeşertelim’ temalı festivalinde sahne aldı. Müzik ruhun gıdasıdır atasözünü hatırlatan konser ruhlara şifa sundu. Barış Manço Kültür Merkezinde gerçekleşen konsere Avcılarlı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Avcılar Belediyesi Konservatuarının ‘Nesillere Miras Ezgiler’ alt başlığı ile çıktıkları konserde birbirinden güzel Anadolu Türküleri seslendirildi.

BAŞKAN TOPRAK’A TÜRK MÜZİĞİ HİZMET ÖDÜLÜ

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan TOPRAK BENLİ de konseri izleyenler arasındaydı. Başkan Toprak’a İstanbul Türk Müziği Festivali’nin Genel Sanat Koordinatörü tarafından bilime ve sanata sağladığı desteklerden ötürü “2017/Türk Müziği Hizmet Ödülü” takdim edildi.

Başkan Toprak yaptığı konuşmasında; “Sanatı kurumsallaştırmış ve akademikleştirmiş, kendi sanatçısını kendi yetiştiren bir kent olarak, halk oyunları, halk müziği, gelenekselden faydalanılarak yapılan yeni çalışmaları, aşıkları, bestecileri, şarkıları ve türküleri halka en iyi şekilde sunmak amacıyla tertip edilen festivale ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA