SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

TRAFİĞE KAMERALI ÇÖZÜM

Bağcılar’daki cadde ve kavşaklarda trafik sıkışıklığının önüne geçmek ve araç yoğunluğunu azaltmak amacıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Müdürlüğü’nce, ‘Kamera Kontrol Sistemi’ kurulacak.  

TRAFİĞE KAMERALI ÇÖZÜM
Bu haber 20 Ekim 2016 - 13:13 'de eklendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Müdürlüğü, ilçedeki 9 adet cadde ve kavşakta Kamera Kontrol Sistemi kuracak. Atatürk Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile 3. havalimanı yollarının kesiştiği ve iş merkezlerinin yoğun olduğu Bağcılar’da trafiğin rahatlaması, İstanbul trafiğini de olumlu şekilde etkileyecek.
Proje kapsamında ilçedeki Ateştuğla Kavşağı, Mevlana Caddesi ile M.Akif Bulvarı kesişim kavşağı, Yunus Emre Köprüsü, Bağcılar Meydanı, Bağcılar Caddesi, Yenigün 5.Sokak civarı, Tabya Kavşağı, Çiftlik Meydan Kavşağı, Matbaacılar Caddesi-Hüseyin Karaarslan Caddesi, İnönü Caddesi ile Bosna Caddesi Kavşağı trafik kontrol kamera sistemleri ile donatılacak. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından çalışmalara yakında başlanacak.

“İlçemizin trafik yoğunluğunu azaltacak”
Bağcılar’ın 6 metro ve iki tramvay hattı ile anıldığını, vizyon şehir olma yolunda ilerlediğini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Merkezi İş Alanları’nın da hizmet vermesiyle araç ve trafik yoğunluğu yaşandığını belirtti. Çağırıcı, “Mimari, eğitim ve kültürel alanda önemli projeleri hizmete sunuyoruz. Bunun yanı sıra ilçemiz ulaşım alanında da önemli hizmetlere kavuştu. Kamera Kontrol Sistemi de çok önemli bir proje. Hem ilçemizin hem İstanbul genelinin trafik yoğunluğunu azaltacak bir çalışma. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a her alandaki hizmetlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Trafik Kontrol Sistemi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cep Trafik Uygulaması ile sistemin kurulduğu cadde ve kavşaklardaki trafik akışı 24 saat kameradan izlenecek. Araç yoğunluğu ve trafik sıkışıklığı yaşanması halinde trafik ışık sistemine zaman ayarlaması yapılacak. Ekrandan, hangi kavşağın yoğun veya akıcı olduğu sürücülere bildirilecek. Buna göre sürücülere yön verilecek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA