SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

TÜRKİYE ERKEN SEÇİME GİDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin erken seçim çağrısına yanıt verdi. Erdoğan, “Bahçeli ile yarın görüşeceğiz” dedi.

TÜRKİYE ERKEN SEÇİME GİDİYOR
Bu haber 17 Nisan 2018 - 12:16 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanMHP lideri Devlet Bahçeli‘nin ‘Seçimler 26 Ağustos 2018 Pazar günü yapılsın’ çağrısıyla ilgili konuştu. Erdoğan, “Bahçeli ile yarın görüşeceğiz” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında şunları söylemişti:

Cumhur İttifakı’nın titizlikle korunması elzemdir. Türkiye’nin 3 Kasım 2019’a kadar dayanması kolay değildir. Bu şartlarda Türkiye’nin 3 Kasım 2019’u beklemesi mümkün değildir. 3 Kasım 2019’a kadar ulaşmak her dakika zorlaşmaktadır. İttifakın başarıyla seçimlerden çıkılması için toplumsal olayların iyi takip edilmesi, atılan adımların verilere göre atılması gerekmektedir.

Önümüzde 2 seçenek var; ya 3 Kasım beklenecek ya da meşru gerekçelerden seçimler erkene çekilecektir. Seçimin zamanında yapılmasıyla ilgili talepler doğal bir haktır. Sayın Cumhurbaşkaının da düşüncesi farklı değildir. MHP seçimini erkene alınmasından yana kullanacaktır. Teklifimiz şudur; 26 Ağustos 2018 Pazar günü Türk milletinin sandığa gidip Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminde düşmanlara gereken dersi vermesi en makul en mantıklı yoldur.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA