SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ULRİC SHANNON KANADA OKULLARININ FLORYA KAMPÜSÜNÜ ZİYARET ETTİ

Türkiye’de Kanada eğitim sistemini uygulayan tek kurum olan Kanada Okulları önemli bir ziyarete ev sahipliği yaptı.

ULRİC SHANNON KANADA OKULLARININ FLORYA KAMPÜSÜNÜ ZİYARET ETTİ
Bu haber 14 Ağustos 2018 - 12:39 'de eklendi.

Kanada İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon okulun Florya kampüsünü ziyaret ederek kurumun politikası ve mevcut imkanları hakkında bilgi alırken, ziyareti esnasında okul derslikleri, spor salonları, yüzme havuzu ve bostanı da gezme fırsatı buldu. Aynı zamanda Türk, Amerikalı ve Avustralyalı Admission Ekibi’yle görüşme fırsatları yakaladı. Ziyareti sırasında Kanada eğitim sisteminin oldukça gelişmiş ve talep gören bir yapılanma sergilediğine dikkat çeken Ulric, bu sistemin Türkiye’ye uyarlanmasının başarı oranını olumlu düzeyde etkileyeceğini ifade etti.

OECD raporlarına göre Kanada PISA testlerinde ilk sırada yer alırken; Türkiye 72 ülke arasında Fen alanında 52., Matematikte 49. ve Okuduğunu Anlama’da 50. sıradadır. Bu Türk öğrencilerin mevcut eğitim sisteminde okuduğunu anlama ve yorumlamada güçlük çektiğini kanıtlamaktadır. PISA Direktörü Andreas Schleicher bu durumu şöyle açıklamaktadır: “Türk öğrenciler daha önceden öğrendikleri bir bilgiyi yeniden hatırlamalarını ya da bilgilerini kağıda aktarmalarını gerektiren görevlerde oldukça iyiler. Ancak bilgilerini yaratıcı bir biçimde kullanmakta zorluklar yaşıyorlar. Ne yazık ki, Türk öğrencilerin yüksek başarı sergilediği alanlar artık dünyadaki önemini yitirmiş olanlar.”

Öğrencileri daha ileri taşımak ve başarı oranını arttırmak için, testlerde ilk sırada yer alan Kanada’nın bu alandaki tecrübesini kullanma hedefiyle yola çıkan Kanada Okulları, çok kültürlü ve çok dilli müfredatıyla, Türkiye ve yurtdışında geçerli çift diploma imkanıyla ve hem İngilizce hem Fransızca verdiği eğitimle öğrencileri Kanada standartlarına taşımayı öngörmektedir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA