SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

URFALI KÜÇÜKÇEKMECELİLER SIRA GECESİNDE BULUŞTU

Küçükçekmece Belediyesi Şanlıurfa Sıra Gecesi’ni ve sıra gecelerinin vazgeçilmez ismi Zekeriya Ünlü’yü Küçükçekmecelilerle buluşturdu.

URFALI KÜÇÜKÇEKMECELİLER SIRA GECESİNDE BULUŞTU
Bu haber 11 Nisan 2018 - 14:30 'de eklendi.

Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Urfa Sıra Gecesi‘ne türküseverler büyük ilgi gösterdi. Her yaştan vatandaşın katıldığı sıra gecesinde renkli görüntüler oluştu.

SIRA GECESİ TERAPİ, MUHABBET, SEVGİ, SAYGI GECESİDİR”

Sıra gecelerinin Şanlıurfa folklorunda çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Zekeriya Ünlü, “Sosyal ve kültürel yönden anlaşan arkadaşların bir araya gelerek kurmuş oldukları topluluğun adıdır Sıra Gecesi. Sıra geceleri gelenek ve göreneğin, usul ve terbiyenin öğrenildiği çok önemli bir müessesedir. Usta, çırak ilişkisidir. Ses, saz üzerine sohbet meclisidir. Sıra gecesi edebiyattır. Dostluk, barış, arkadaşlık, kardeşlik ve yardımlaşmadır. Terapi, muhabbet, sevgi, saygı gecesidir “diye konuştu.

TÜRKÜLER SÖYLENDİ; ÇİĞKÖFTE İKRAM EDİLDİ

Gece boyunca ‘Urfa’nın Etrafı, Eşarbını Yan Bağlama, Nemrutun Kızı’ gibi dillere pelesenk olan eserleri seslendiren Ünlü ve saz arkadaşları Küçükçekmecelilerden büyük alkış aldı. Katılımcıların şarkılara hep bir ağızdan eşlik ettiği sıra gecesinde çifköfte geleneği de bozulmadı. Program sonunda, Küçükçekmece Belediyesi tarafından tüm katılımcılara çiğköfte ikram edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA