SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

USTALARA SAYGI GECESİ

Büyükçekmece Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen ‘Ustalara Saygı Gecesi’nin konukları Zekai Tunca, Mediha Şen Sancakoğlu ve Amir Ateş oldu.

USTALARA SAYGI GECESİ
Bu haber 22 Ocak 2018 - 10:34 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Büyükçekmece Belediyesi, “Ustalara Saygı Gecesi” projesi kapsamında Türk Sanat Müziği’nin 3 duayen ismi Mediha Şen Sancakoğlu, Zekai Tunca ve Amir Ateş’i Atatürk Kültür Merkezi’nde bir araya getirdi. Geceye Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve çok sayıda sanatsever katıldı.

3 büyük ustanın eserleri seslendirildi

Büyükçekmece Musiki Derneği Konservatuvarı öğrencilerinden oluşan koro tarafından verilen konserde, Türk Sanat Müziği’nin üç dev ismi Mediha Şen Sancakoğlu, Zekai Tunca ve Amir Ateş’in eserleri seslendirildi. 3 bölümden oluşan konserde, Mediha Şen Sancakoğlu, Zekai Tunca ve Amir Ateş da sahne alarak Türk Musikisinin dillerde ve gönüllerde yer eden eserlerini sanatseverler için seslendirdi. 3 isim de eser sonunda sanatseverler tarafından dakikalarca alkışlandı.

Konserin sonunda ise Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Mediha Şen Sancakoğlu, Zekai Tunca, Amir Ateş ve Büyükçekmece Musiki Derneği Konservatuvarı öğrencilerinden oluşan koro tarafından Cengizhan Sönmez tarafından bestelenen ‘Büyükçekmece’ isimli marş hep bir ağızdan okundu. 

“Ustalara Saygı Gecesi bizim için başka bir anlam taşır”

Konser sonunda Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, ‘Ustalara Saygı Gecesi’ için bir araya gelen 3 isme çiçek ve plaket takdim etti. Düzenlenen gece için konuşan Başkan Hasan Akgün, “Hepsine çok teşekkür ediyoruz, sanat hayatına vermiş oldukları katkıdan dolayı. Şarkı okuyabiliriz, bana da öğretirler hiç bilmediğim bir iş. Ben de bir şarkı okuyabilirim. Önemli olan bu dünyadan gittikten sonra gerideki eserlerinizin okunmasıdır. Sizler bu akşam buradaysanız bunun bir sebebi vardır. Siz Türk sanatı hayatına emek verdiniz, binlerce eser bıraktınız, o yüzden bu akşam buradasınız. Kültür ve sanat hayatında çok önemli işler yapan Büyükçekmece Belediyesi’nin bu ‘Ustalara Saygı Gecesi’ bizim için başka bir anlam taşır. Bunda saygı vardır, inanç ve inanmak vardır. Bunda gönül zenginliği, hatırlama, arama vardır” dedi. Biz sizi bu akşam buraya sahne yapmaya davet etmedik. Biz sizin bu topluma bıraktığınız eserleri buradaki arkadaşlarımızla birlikte dinlemek ve sizi toplumla buluşturmak için ve teşekkür etmek için sizleri davet ettik. Allah herkese bu dünyadan giderken eser bırakmayı nasip etsin.” Başkan Akgün’ün konuşmasının ardından dev bir pasta kesildi. Geceye Büyükçekmece Belediyesi Sanat Danışmanı sanatçı Suat Suna’da katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA