SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

VOLKSWAGEN’DE BİR DÖNEM KAPANIYOR

Volkswagen’i global oyuncu haline getiren Dr. Ferdinand Piech, kısa bir süre önce hisselerini sattı. Böylece Volkswagen’de Piech dönemi kapandı. Dr. Piech, Beetle’ın tasarımcısı ve Volkswagen’in kurucusu Ferdinand Porsche’nin torunu.

VOLKSWAGEN’DE BİR DÖNEM KAPANIYOR
Bu haber 15 Mayıs 2017 - 10:33 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Dizel skandalı nedeniyle zor günler geçiren yüksek tazminatlar ve davalarla uğraşan Alman otomotiv devi Volkswagen‘de sessiz sedasız bir dönem kapandı. Efsane Beetle(Tospağa) modelinin tasarımcısı ve Volkswagen’in kurucusu Ferdinand Porsche’in torunu olan Dr. Ferdinand Piech, kısa süre önce hisselerini sattı. VW’nin yarısına sahip Porsche SE‘deki Denetim Kurulu Başkanlığı’nı da bıraktı. Böylece VW’deki 20 yıllık Dr. Piech dönemi sona erdi.

Dr. Piech‘in Porsche‘deki yüzde 14.7 hissesini kardeşi Hans Michel Piech‘e sattığı bildirildi. Böylece 75 yaşındaki Hans Michel Piech’n, kendi hisseleriyle birlikte Porsche’de sahip olduğu hisse yüzde 25.1’e yükseldi.

EMİSYON SKANDALI BARDAĞI TAŞIRDI
Hisselerinin satışını gerçekleştiren Dr. Piech’in bu kararının altında ailevi sorunların yattığı düşünülüyor. Dr. Piech, ilk ayrılık sinyalini dizel skandalından 5 ay önce 2015’te VW Grup Başkanlığı’ndan ayrılarak verdi. Dr. Piech’in istifasında kuzeni Wolfgang Porsche’nin büyük rolü olduğu konuşuluyor. Akrabalarına göre Dr. Piech, istifa sonrası daha küskün hale geldi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA