SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

YAĞMURA TESLİM OLDUK

İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı.

YAĞMURA TESLİM OLDUK
Bu haber 18 Temmuz 2017 - 14:33 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

İstanbul aralıklarla dün gece başlayan sabah 08.00 sıralarında ise şiddetli bir şekilde yağmaya başlayan yağmur, İstanbul’da sel baskınlarına ve trafiğin kitlenmesine neden oldu. Anayollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da adeta durdu vatandaşlar duraklara sığındı. Yağmurun etkili olması ile birlikte İstanbul Valiliği ise yazılı bir açıklama yaparak”Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur” uyarısında bulundu.

Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, ‘Bu bir afettir’ açıklaması yaptı.İstanbul’da en fazla yağışı alan Silivri’de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği, “Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kentte etkili olan yağış ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

YAĞIŞ REKORU KIRILDI
Açıklamada son meteorolojik verilere göre metrekareye 65 kilogram yağış düştüğü ve yağışla beraber saatte rüzgarın hızı 70-80 km-s kadar çıktığı belirtirken şunlara değinildi;

“İstanbul’da sabah 07.00 sıralarında başlayan yağış şehri etkisi altına aldı. Son meteorolojik verilere göre metrekareye 65 kilogram yağış düştü. Yağışla beraber saatte rüzgarın hızı 70-80 km-s kadar çıktı.
YAĞIŞLAR BİRÇOK SEMTİ VURDU

Yağışlar Silivri Büyükçekmece Başakşehir Üsküdar, Şişli, Fatih, Bakırköy bölgelerinde etkili oldu.
METEOROLOJİ DE AÇIKLADI
Meteoroloji, saat 11.00 itibarıyla son 6 saatte,  Silivri’de 128, Üsküdar’da 108, Beykoz’da 85, Sarıyer’de 78, Çatalca’da 55,  Kırklareli/Vize’de 45, Eyüp’te 44, Güngören’de 44, Çekmeköy’ de 39 ve Kadıköy’de 35 kg yağış düştüğünü açıkladı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA