SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Yaşagül Kaya görevine hızlı başladı

Bugüne kadar birçok konuda önemli başarılar elde eden, üyelerine değerli hizmetler sunan Posoflular Derneği, Kadın Kolları Başkanlığı kurarak, Başkanlığa Yaşagül Kaya’yı göreve getirdi. 

Yaşagül Kaya görevine hızlı başladı
Bu haber 02 Mayıs 2018 - 16:18 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Posoflular Derneğinin ilk kadın yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda ilk Kadın Kolları Başkanı olan Yaşagül Kaya görevine hızlı başladı.

Kadınlara özel olarak ve ilk defa organize edilen sabah kahvaltısına katılım yüksek,  ilgi muhteşemdi. Posoflu kadınlar özlem giderdiler, bol bol sohbet ettiler ve bir sonraki faaliyetlerden haberdar olmaya çalıştılar.

“Posoflu Hanımlar Bahar Kahvaltısı geleneksel olacak”

Kahvaltıda Kadın Kolları Başkanı Yaşagül Kaya Dernek faaliyetlerine katılım ve takip şartı ile bütün istek ve taleplerin yerine getirileceğinin müjdesini verdi. Kaya; Geleneksel hale gelecek olan “Posoflu Hanımlar Bahar Kahvaltısı’nın yanı sıra Kadın Kolları’nın programında birçok gezi, eğitim ve kültür etkinliliği yer alacak.  İkinci çok anlamlı etkinlik ise Anneler Gününde olacaktır, annelerimiz evlerinde ziyaret edilerek cam sakızı çoban armağanı hediyeler sunulacaktır. Ayrıca Derneğimizde hanımlara yönelik bir aktivite gerçekleştirilerek annelerimize hak ettikleri değer verilecektir” dedi.

“Amacımız daha fazla kadının yönetime dahil edilmesi”

Konuşmasına devam eden Kaya; “Diğer etkinlik programlarımız ise İstanbul şehir turu, Anıtkabir Ziyareti, Çanakkale, Konya, Bursa, Bilecik Kültürel gezileri olarak belirlenmiştir. Ayrıca İlgili kurumlarla irtibata geçilerek talep doğrultusunda sağlık,  aile, çocuk, çevreye yönelik eğitim seminerlerine hanımların katılımı sağlanacaktır. Yönetimde bir kadın üyenin olması ve etkin çalışması çok önemlidir ancak yeterli değildir, amacımız daha fazla kadının yönetime dahil edilmesidir,  eminiz ki hanımların katkıları artıkça Posof için Posoflu için sosyal, kültürel ve ekonomik birçok etkinliğe, birçok projeye başarılı bir şekilde imza atılacaktır. Biz biliyoruz ve bu ülke genelinde kabul görmüştür, kadını erkeği ile Posoflular ahlaki değerlere çok bağlı, eğitim seviyesini her geçen gün artıran, kavgasız gürültüsüz bir hayatı tercih eden vatandaşlardır. İşte bu ve birçok sebepten farklıyız, inşallah şimdi daha farklı olacağız ve farklılığımız şimdi Kadın Kolları Başkanlığımızın, arkadan gelen Gençlik Kollarımızın yaptığı çalışmalarla daha da fazla hissedilecektir inşallah” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA