SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

YAŞAM VADİSİ 2.ETABINI MİNİKLER YEŞİLLENDİRDİ

Beylikdüzü Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ağaç dikim etkinliği, bu yıl Yaşam Vadisi 2.Etap’ta gerçekleşti. Etkinliğe katılan Beylikdüzülü minik öğrenciler, kendi elleriyle çınar, akçaağaç, gürgen ve dışbudak ağaçlarını toprakla buluşturarak Yaşam Vadisi 2. Etap’ı yeşillendirdi.

YAŞAM VADİSİ 2.ETABINI MİNİKLER YEŞİLLENDİRDİ
Bu haber 10 Kasım 2018 - 14:08 'de eklendi.

Renkli görüntülere sahne olan etkinliğe katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bence ağaç dikmek hayata, İstanbul’a ve Beylikdüzü’ne en değerli katkıdır. Yaşam Vadisi’ni Beylikdüzü’nün çocuklarına emanet ediyoruz. Yaşam Vadisi’nin tapusu Beylikdüzü’nün çocuklarının.” dedi.

2030 vizyonuyla ortaya koyduğu daha yeşil bir Beylikdüzü hayalini gerçek kılmak için ağaçlandırma çalışmalarına hız kesmeden devam eden Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçedeki ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin katılımıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ağaç dikim etkinliği, bu yıl ilk kez Yaşam Vadisi’nde gerçekleşti. Yaşam Vadisi 2. Etap’ta düzenlenen “Ağaç Dikim Etkinliği”ne katılan Beylikdüzülü minikler hem kendi gelecekleri hem de Beylikdüzü’nün geleceği için ağaç diktiler. Etkinliğe katılarak çocuklarla birlikte ağaç diken Başkan Ekrem İmamoğlu, “Bu gün diktiğiniz ağaçlar sizinle büyüyecek ve Yaşam Vadisi, İstanbul’un en ağaçlı, en yeşil, en temiz, en güzel, en eğlenceli parkı olacak. Yaşam Vadisi’ni hayatınızın her anında doya doya yaşamanızı diliyorum.” şeklinde konuştu.

İmamoğlu: “Mutlu Bir Şehir Üretme Çabasındayız.”

Konuşmasında şehri bir insana benzeten Başkan İmamoğlu, sözlerini “Şehir de bir insan… Ağaçsız ve yeşil alansız bir şehir, üzgün ve mutsuz; parkı olan, ağacı olan, yeşili olan şehirse gözleri pırıl pırıl parlayan mutlu bir insandır. Biz, mutlu bir şehir üretme çabası içindeyiz. Bu devasa parkı ağaç dikim etkinlikleriyle hep birlikte ağaçlandırarak bitireceğiz. Daha yeşil daha güzel daha mutlu Beylikdüzü’nün geleceğine hep birlikte katkı sağlayacağız.” diyerek noktaladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA