SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

YAŞLILARIMIZIN GÖNÜLLERİ HOŞ KALDI

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü için renkli etkinlikler düzenleyen Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü, ilçedeki yaşlı vatandaşları Yeşilköy’de bulunan Hava Kuvvetleri Müzesi ve Avcılar’daki nostalji şarkıların taş plaktan çaldığı “Plak ve Ben” isimli kafeye götürdü.

YAŞLILARIMIZIN GÖNÜLLERİ HOŞ KALDI
Bu haber 03 Ekim 2017 - 15:02 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Yaşlıların sosyal hayata daha aktif bir biçimde katılımlarını sağlamak amacıyla projeler üreten Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında yaşlı vatandaşlara keyifli geziler organize etti. Otobüslerle mahallelerinden alınan yaşlılar, 1985 yılında kurulan ve Türk Havacılık tarihini gözler önüne seren Yeşilköy Hava Kuvvetleri Müzesi’ne ulaştırıldı. Misafirler, müze ve belediye yetkilileri tarafından kapıda çiçeklerle karşılandı. Müze gezisine Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkan Vekili Ömer Şatır, Meclis Üyesi Ahmet Bağbekleyen, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Muazzez Akbaba ile beraberindeki Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri eşlik etti.

İlçedeki yaşlı vatandaşlara neşe katan bir diğer etkinlik ise Avcılar’daki “Plak ve Ben” isimli kafeye ziyaretleri oldu. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkileri tarafından düzenlenen günde vatandaşlar, taş plaktan dinledikleri nostalji şarkılarla anılarına yolculuk yaptı. Kimileri şarkılara eşlik etti kimileri ise duygularını gizleyemedi. Her yaştan vatandaşı kapsayıcı faaliyetleri sebebiyle Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ettiklerini ve bu tarz etkinliklerin devam etmesini dilediklerini belirten yaşlılar, “Çok mutlu olduk, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” diye konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA