SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BİLGİEVİ SONA ERDİ

Bilgievleri yaz okulu öğrencileri sertifikalarını alarak yaz dönemini tamamladı.  Yaz okulu boyunca toplam 1200 öğrenciye eğitim verildi.

BİLGİEVİ SONA ERDİ
Bu haber 23 Ağustos 2017 - 12:34 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Başakşehir genelinde hizmet veren yedi bilgievinde başlayan Yaz Okulu eğitimleri “Yaz dostum bilgievi” sloganıyla başladı. 10 Temmuz tarihinde başlayan eğitimler 18 Ağustos da öğrencilerin sertifika almasıyla son buldu. Kuran dersleri, geziler, kültürel ve manevi değerlerin öğrenilmesi gibi bir çok alanda eğitim alan öğrenciler düzenlenen gezilerle de dolu dolu bir yaz geçirdi.

Yaz okulu programı kapsamında altı hafta boyunca, hafta içi her gün dersler devam ederken hafta sonları da belirlenen mekanlara geziler düzenlendi. Eğitimlere devam eden toplam 1200 öğrenci Panaroma 1453, Miniatürk, Darıca Hayvanat Bahçesi, Tıbbi Bitkiler Bahçesi gezilerinde eğlenirken öğrendi. Hafta içi eğitimlerinde Kuran ve cüz sınıfları olmak üzere iki kategoride dersler verildi. İlmihal derslerinde iman ve tevhid, namaz, abdest, konuşma ve dinleme adabı, temizlik adabı, şiddet ve öfke, mahremiyet ve tesettür, helal beslenme, kul hakkı, sosyal medya kullanımı, arkadaş seçimi gibi konular işlendi.

Öğrenciler sertifikalarını aldı

Yaz dönemi boyunca aldıkları eğitimi sertifika ile taçlandıran öğrenciler düzenledikleri eğlenceli programlarla yaz dönemine veda etti. Yedi bilgievinde ayrı ayrı düzenlenen etkinliklerde en çok sure ve dua ezberleyen ile Kuran’a geçen öğrencilere hediyeler verildi. Sahnede hazırladıkları çeşitli gösterileri sunarak yarışmalar yapan çocuklara hediyeler verildi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA