SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

YAZ ONLAR İÇİN DAHA BİTMEDİ

Yaz tatili, bayram tatili derken yerli tursitler okula ve işe geri döndü. Kaş sahillerinde denizin tadını artık yabancı turistler çıkarıyor.

YAZ ONLAR İÇİN DAHA BİTMEDİ
Bu haber 10 Ekim 2016 - 13:35 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Antalya’nın Kaş ilçesinde yakınlarındaki dünyaca ünlü Patara Plajı’nda sıcak havayı fırsat bilenler denize girdi, plajda sonbahar güneşinin keyfini çıkardı

Patara Antik Kenti’nin hemen yanındaki ünlü plaj, ekim ayında da yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Caretta caratta yuvalama alanı olduğu için yaz dönemi saat 20.00’den sonra girişin yasak olduğu plajda, yasak sona erdi. 15 Eylül’de yasağın kalkmasıyla birlikte gün boyu plajda vakit geçiren tatilciler, geç saatlere kadar burada kalıyor.

18 kilometrelik altın renkli kuma sahip plajın, 4 kilometrelik bölümü her gün dolup taşıyor. Özellikle yabancı turistler, saat 10.00’dan sonra antik plaja akın ediyor. 30 dereceyi bulan sıcaklıkta, kimi tatilciler yüzerken kimileri de güneşleniyor.

ALMANLAR VE İNGİLİZLER’İN VAZGEÇİLMEZİ
Özellikle Alman ve İngiliz turistler dalgalara rağmen denizden çıkmıyor. Tatilciler plajda eşsiz gün batımını da izliyor.

Tatilcilerden Elisabeth Straehuber, “Burası dünyanın en güzel plajı. Burada yüzmek, denize girmek bir ayrıcalık” dedi.   Amy Mclachan ise “Altın gibi kumu var. Denizin suyu temiz. Uçsuz bucaksız bir kumsal. Bu mevsimde burada denize girmek, güneşin tadını çıkarmak bir şans. Akşama kadar denize girebiliyorsunuz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA