SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

YENİ CAMİ’YE YENİ MİNARE

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Güzelce Mahallesi’nde bulunan ve ömrünü dolduran caminin minaresini yıkıp yerine yeni ve depreme dayanıklı minare inşa etti.

YENİ CAMİ’YE YENİ MİNARE
Bu haber 25 Mayıs 2018 - 14:05 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Minaresinin yapım çalışmaları tamamlanan cami vatandaşlara ibadet hizmeti sunmaya devam ediyor. Özellikle ramazan aylarında insanların manevi huzurunu temsil eden ve sık sık ziyaret edilen camilerin temizlik, bakım ve onarım çalışmaları belediye ekiplerince aksatılmadan sürdürülüyor.

Vatandaşlar memnuniyetini dile getiriyor

Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün talimatları doğrultusunda depreme dayanıklı olarak yeniden inşa edilen minare ve belediye ekiplerince düzenli olarak yapılan, bakım, onarım, temizlik hizmetlerinden mutluluk duyduklarını dile getiren Güzelce halkı, caminin durumundan ve yapılan hizmetlerden oldukça memnun.

“Başkanımıza çok teşekkür ederiz”

Büyükçekmece Güzelce Yeni Camii ve Tesislerini Koruma Derneği Başkanı Ahmet Yücel Kaya, yeniden inşa edilen minareyle ilgili olarak; ’’Dr. Hasan Akgün tarafından yıkılan ve depreme dayanıklı olarak yeniden inşa edilen camimizin minaresiyle ilgili hiçbir sorun yaşamıyoruz. Dernek ve cemaat olarak durumdan memnunuz. Büyükçekmece Belediyesi’nden ve sayın başkanımıza hizmetleri için teşekkür ediyor, camimize olan desteklerini sürdürmeleri ve caminin güçlendirme çalışmalarında da bizlere yardımcı olacaklarını umuyoruz.’’ 

Akgün; “Değerli ibadethanelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz’’

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; ‘’Güzelce Yeni Camii’nin minaresinin ömrünü doldurduğunu duyduğumuzda, eski ve vatandaşlarımız için risk oluşturan eski minareyi yıkarak yerine depreme dayanıklı bir minare inşa etme kararı almıştık. Yapım çalışması tamamlanan ve ibadet hizmetine devam eden camimizin halkımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Değerli ibadethanelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA