SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

YENİ VİZYON 2030

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Hakan Eser’in konuğu oldu. 96:00’da yayın yapan Gerçek Radyo’da Hakan Eser’in sorularını yanıtlayan İmamoğlu hedeflerinin 2030 yılı olduğunu belirtti.

YENİ VİZYON 2030
Bu haber 18 Ekim 2016 - 13:58 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

2009 Yılından bu yana Beylikdüzü’nde siyaset yaptığını belirten İmamoğlu “2014’de göreve geldiğimizden beri yaşanılır bir Beylikdüzü oluşturmak için çalışmalara başladık. Beylikdüzü’nü Mutlu, huzurlu ve sosyal anlamda vatandaşlara dokunun bir kent haline getirmek için çalıştık. Beylikdüzü yaşanabilir bir kent haline getirdik. Geçen sezon başlattığımız çocuk sinema ve tiyatromuzu 12 günlük kısa bir sürede 3500 çoçuğumuz ziyaret etti. Artık Kentli şehri yaşamaya başladı. Bu ve bunun gibi ortamlarda Beylikdüzü’nü geliştiriyoruz.

YENİ VİZYON 2030

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yeni vizyonlarının 2030 olduğunu söyledi. İmamoğlu: “Hedefimiz Beylikdüzü 2030 yılında nereye gidiyor? Bir yol haritası oluşturduk. Nasıl bir nüfus hayal ediyoruz? Sorunları nasıl aşarız? 2030 vizyonununun sene sonunda lansmanını yapacağız. Böylesi bir ortamda yaptığımız Beylikdüzü’nün ışığını tutmak. Sağlıklı bir ilçe geliştirmek için çalışıyoruz. Kentimizi nasıl geliştirceğimiz konusunda böyle bir hedef belirledik” dedi.

BAŞBAKANLA NE GÖRÜŞTÜ?

Başbakan Binali Yıldırım’la da görüştüğünü belirten İmamoğlu: “Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ile Ankara’da yaklaşık yarım saat görüşme fırsatımız oldu. Kendilerine bir rapor hazırlarım. Bölgemizde 2 milyona yakın bir nüfusun olduğunu ve katılımın her geçen gün daha çok arttığını belirttim. Bölgenini öncelikli probleminin trafik sorunun olduğunu ve acilen metronun bölgemize gelmesi gerektiğini belirttim. Deniz ulaşımının bu kentle buluşması gerektiğini ve enerji sorununun olduğunu çok fazla elektrik kesintilerine maruz kaldığımı söyledim. Enerji sorununun giderilmesi için ciddi bir alt yapı çalımasına ihtiyacımız olduğunu belirttim. Her türlü yerel işbirliğine hazır olduğumuzu, alanlarımızı kendilerine açacağımızı, Yakuplu’daki ormanımızı vatandaşlarımıza açması konusunda kendisine talepte bulundum. Çok verimli bir yarım saat geçirdik. Bu zaman dilimini bize ayıran Başbakanımız Binali Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Bu ortamı oluşturan Meclis Başkan vekilimiz Akif Hamza Çebi’ye de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YAŞAM VADİSİ AÇILIYOR

Yaşam Vadisi’nin ilk etabının tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: “Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nin ilk etap çalışmaları tamamlanmak üzere. Sene sonunda ilk etabın açılışını yapmayı planlıyoruz. 300 bin metrekare alana sahip bir yer. Yeme içme alanlarından bisiklet yollarına bir çok aktivitenin yer alacağı bir alan olacak ve bu parkın içerisinde Rauf Denktaş’ın anıtını yapıyoruz. Bu park bir Yaşam Parkı büyüğünden küçüğüne herkes için bir alan. 2. Etap içinde yarışma projemiz neticelendi. Kazanan firma şuanda çalışmalara başladı. 2017 yılında ihaleyi hızlandırıp yolumuza devam edeceğiz” dedi.

14708039_738097796329450_8359541396697260098_o

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA