SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

YENİ YÖNETMELİK ZABITALARA ANLATILDI

Büyükçekmece Belediyesi, kentteki zabıta hizmetlerinin sağlıklı ve doğru şekilde yürütülebilmesi izin zabıta memurlarına seminer düzenledi.

YENİ YÖNETMELİK ZABITALARA ANLATILDI
Bu haber 03 Mart 2017 - 23:15 'de eklendi.

Seminerde yürürlüğe yeni giren yasa ve yönetmelikler, Kabahatler Kanunu ile 1608 sayılı kanunun uygulamaları ilgili zabıta personeli bilgilendiriliyor.

Yeni yasal düzenlemeler anlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi’nden Türkiye Belediyeler Birliği Eğitmeni Sadettin Özyazıcı tarafından verilen seminerde zabıta memurlarına hizmetleriyle ilgili kanunlar ve yönetmeliklere hakim olmaları ve takip etmelerinin olmazsa olmaz kural olduğu uyarısı yapıldı. Özyazıcı, Kabahatler Kanunu’nun uygulanma yöntemlerini de açıkladı.  İşgal, çevre, çöp ve inşaat atıkları, çocukların dilendirilmesi gibi konularda da bilgi veren Özyazıcı, kabahat çeşitleri, kabahate teşebbüs ve kabahate iştirak gibi konular hakkında da detaylı açıklamalar yaptı.

“En önemli ilkemiz”

Zabıtanın belediyelerin aynası olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz belediyemizi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Yasaları herkese eşit uygulayarak, toplumun çıkarlarını her şeyin üzerinde tutmak en önemli ilkemizdir. Bu bilinç zabıta memurlarımızın vatandaşımıza daha sağlıklı hizmet verebilmeleri adına bu seminerler büyük önem taşımaktadır” ifadesini kullandı.

Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen seminer 7 gün sürecek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA