SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

YETİM VE ÖKSÜZLERE İFTAR

Esenyurt Belediyesi, ilçede yaşayan yetim ve öksüz çocuklar için iftar programı organize etti. Yüzlerce çocuğun katıldığı iftara, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu da katılarak yetim ve öksüz çocuklarla birlikte iftar yaptı.

YETİM VE ÖKSÜZLERE İFTAR
Bu haber 21 Haziran 2017 - 12:04 'de eklendi.

Her gün çeşitli mahallelerde iftar sofraları kuran Esenyurt Belediyesi, ilçede yaşayan yetim ve öksüz çocukları da unutmayarak onlar için iftar programı organize etti. Esenyurt Belediyesi Nikâh Saray’ında düzenlenen iftara, Başkan Necmi Kadıoğlu da katılarak yetim ve öksüz çocuklarla birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadı.

İftar öncesi salona gelen Başkan Kadıoğlu, yetim ve öksüz çocuklarla yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti. Kuran-ı Kerim tilaveti eşliğinde ezanın okunmasını bekleyen Başkan Kadıoğlu ve misafirler, ezanın okunmasının ardından oruçlarını açtı.

 “İlçemizde bulunan yetim ve öksüzlerle biz sürekli birlikteyiz”

İftar sonrası konuşma yapan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, yetim ve öksüzlerle birlikte iftar yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ” Geleneksel Ramazan iftarımız. Ama ilçemizde bulunan yetim ve öksüzlerle biz sürekli birlikteyiz. Onlara eğitim yardımı yapıyoruz, evlerine eşya yardımı yapıyoruz, çocuklarımıza bayramlık alıyoruz. Bugün kendilerine zekâtta dağıtacağız. Bir de böyle iftar yapıyoruz. Dolayısıyla onların dertlerini biraz olsun hafifletmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Feride Çetin isimli vatanda ise, iftara çocuğuyla birlikte geldiğini belirterek, “Herkesten Allah razı olsun. Bizlere her türlü yardımı yapıyorlar. Devletimizden milletimizden Allah razı olsun. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmıyorlar. Çok memnunum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA