SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

YILDIRIM’DAN IŞIKLARA ZİYARET

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Üniversitesi kuruluş çalışmalarını görüşmek üzere Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ı ziyaret etti.

YILDIRIM’DAN IŞIKLARA ZİYARET
Bu haber 28 Temmuz 2017 - 12:16 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu
Fenerbahçe Üniversitesi ile ilgili son durumu konuşmak, adım atılan süreçlerle ilgili değerlendirmede bulunmak üzere Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ı makamında ziyaret etti. Üniversite hazırlıklarını gözden geçirerek, binalarda incelemelerde bulunan Yıldırım, Selimpaşa’da açılacak Fenerbahçe Üniversitesi’nin ilk etapta açılacak iki ayrı spor fakültesinin kuruluş çalışmalarını hızlandırdı.

IŞIKLAR BİNALARI GEZDİRDİ

Başkan Işıklar, Aziz Yıldırım’ı üniversiteye tahsis edilen binaları gezdirdi. Binaların durumu hakkında bilgi veren Işıklar, üniversitenin Silivri için önemine değinerek Silivri halkının Fenerbahçe camiasını Silivri’de görmekten dolayı büyük memnuniyet duyacağını belirtti. Işıklar, Yıldırım ve Fenerbahçe heyeti, Selimpaşalı kadınların belediye hizmet binasında açmış olduğu el sanatları sergisini de ziyaret etti.

YILDIRIM TEŞEKKÜR ETTİ

Yapılacak ek binaları incelemek üzere Ağustos ayında yeniden Silivri’ye geleceğini söyleyen Yıldırım, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a Fenerbahçe camiasına gösterdiği yakınlık ve destek için teşekkür etti. Yıldırım’a ziyaretinde Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Danışmanı Vedat Olcay, Fenerbahçe Üniversitesi Kurucu rektörü Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu ve Fenerbahçe Spor Kulübü Silivri Şubesi Yöneticileri Orhan Opçin, Okan Kocabaş ile Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hakan Kocabaş ile Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Söylet de eşlik etti.

 ÜNİVERSİTE SELİMPAŞA’DA EĞİTİM VERECEK

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, geçen yıllarda ‘1 milyon üye’ hedefleyen kampanya kapsamında ilçeye gelen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a yıllardan bu yana kurulması gündemde olan Fenerbahçe Üniversitesi için ilçedeki tarihi önemi büyük çeşitli binaları ve arazi tahsis etmeye hazır olduklarını söylemiş, Yıldırım ve kulüp yöneticilerinden Şekip Mostoroğlu binaları gezip beğenmişti. Başkan Işıklar, Fenerbahçe Başkanı Yıldırım ile birlikte yaptığı görüşmelerin ardından konuyu 4 Mayıs 2015 tarihinde belediye meclisine getirmişti. Mecliste oy birliği ile Selimpaşa’da bulunan belediye ek hizmet binaları ile 3 tarihi konak, Fenerbahçe Üniversitesi Vakfı’na 30 yıllığına tahsis edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA