SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

‘YOLUMUZU AYDINLATIYOR’

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 78’inci yıldönümünde Büyükçekmece’de saygı ve minnetle anıldı.

‘YOLUMUZU AYDINLATIYOR’
Bu haber 10 Kasım 2016 - 11:33 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen anma töreni ilçe protokolünün Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başladı. Büyükçekmece Kaymakamı Mustafa Hulusi Arat, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Büyükçekmece Garnizon Komutanı Per. Albay Caner Demirkol’un çelenk sunumlarının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarının Atatürk Anıtına çelenk koymalarının ardından tören sona erdi. 

 “Fikirleri yolumuzu aydınlatıyor” 

Tören sonrasında bir açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Büyükçekmece ilçe protokolümüz ve halkımız ile birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yıl dönümünde bir kez daha saygı, özlem ve minnetle anıyoruz. 78 yıl sonra, hala bizlere fikirleriyle yol gösteren, yolumuzu aydınlatan büyük Atatürk’ü ve onun eserlerini sonsuza kadar yaşatacağız. Ruhu şad olsun” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA