SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

YÜZ GÜLDÜREN ZİYARET

Kaymakam Hulusi Doğan, Sosyal Hizmetler Vakfı Müdürü Ahmet Eraslan ve bazı görevlilerle birlikte ilçedeki kimsesiz çocuk ve yaşlıları ziyaret ederek sorunlarını dinlemeyi sürdürdü.

YÜZ GÜLDÜREN ZİYARET
Bu haber 26 Şubat 2017 - 22:59 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Avcılar  Kaymakamı Hulusi Doğan, ilçedeki yaşlı ve bakıma muhtaç olanları evlerinde ziyaret ederken, yüzde 76 engelli raporu olan 37 yaşındaki Bilgen Mutlu’ya baktığı için çalışamaz hale gelen eşinin 1 yıldan bu yana ‘Evde bakım aylığı’ alamadığını öğrenince devreye girdi.

Kaymakam Hulusi Doğan, Sosyal Hizmetler Vakfı Müdürü Ahmet Eraslan ve bazı görevlilerle birlikte ilçedeki kimsesiz çocuk ve yaşlıları ziyaret ederek sorunlarını dinlemeyi sürdürdü. Kaymakam Doğan, Ambarlı Mahallesi’nde 97 yaşındaki yatağa bağımlı, aynı ismi taşıyan kızı tarafından bakılan Beser Tunç ve geçirdiği trafik kazasında yatağa bağımlı hale geldiği için ablası tarafından bakılan Murat Tuncer ile Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde kalp sorunu nedeniyle ağır derecede engelli hale gelen Bilgen Mutlu’yu evlerinde ziyaret etti. Yatağa bağımlı 3 kişinin de yakınları ile sohbet eden Kaymakam Doğan, ablasının bakımını üstlendiği Murat Tuncer’e dışarı çıkartıldığında kullanabilmesi için tekerlekli araba verilmesi için gerekenin hızla yapılmasını istedi.

Kaymakam Doğan, doğuştan kalbi delik dünyaya gelen, metal kalp kapakçığının rahatsızlık vermesi üzerine ameliyata alınan ve yüzde 76 engelli 1 çocuk annesi Bilgen Mutlu’ya 1 yıldan bu yana 24 saat evde bakan eşi Erol Mutlu ile sohbet etti. Erol Mutlu, eşinin ameliyat olmasından sonra yatağa bağımlı hale geldiğini robottan geçirerek verdiği yemeğin yanı sıra temizlik ve tüm ihtiyaçlarını bizzat kendisinin karşıladığını, doktorların her ay evlerine gelerek rutin kontrolleri yaptığını ancak hiçbir gelirleri olmadığı için ekonomik olarak çok zorlandığını anlattı. Mutlu, “Eşime baktığım için çalışamaz oldum. Arabam vardı sattım. Şimdiye kadar onun parasını harcadık. 1 yıl önce başvurmama rağmen evde bakım aylığı da alamadım. Eşimin başına gelenlerin benim için ’Ahiret bileti’ olduğuna inanıyorum” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA