SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

YÜZDE 60 TASARRUF SAĞLAYACAK

2017 yılı içerisinde 20’ye yakın parka led aydınlatma sistemi kuracak olan Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sezen Aksu, Atrium, Arda Turan ve Kadir Topbaş parklarında çalışmaları tamamladı.

YÜZDE 60 TASARRUF SAĞLAYACAK
Bu haber 14 Mart 2017 - 10:41 'de eklendi.

Led ışıklandırma sayesinde akşamları ayrı bir havaya bürünen bu parklarda yaklaşık yüzde 60 enerji tasarrufu sağlanıyor.

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçedeki parkların daha kullanılabilir hale gelebilmesi için 17 parkın mevcut armatürlerini led aydınlatma sistemine dönüştürecek. Büyükşehir Mahallesi’nde bulunan Sezen Aksu Parkı ve Atrium Parkı , Sahil Mahallesi’ndeki Arda Turan Parkı ve Marmara Mahallesi’nde yer alan Kadir Topbaş Parkı’na led ışıklandırma sistemini getiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, bu yeni adım ile yaklaşık yüzde 60 enerji tasarrufu sağlıyor.

Yapılan çalışmalar kapsamında mevcut sistemde yere düşen ışık akısı ve görülen lümen değeri ledli sistemle iyileştirilerek daha aydınlık bir Beylikdüzü için adımlar atılıyor. Parkların 7/24 güvenli ve kullanılabilir olası için çalışan ekipler , 2017 yılı sonuna kadar 10 mahallede bulunan muhtelif parkların led ışıklandırmaya geçişini tamamlamayı hedefliyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA