SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ZEYNEP ÖNKAYA AŞKI SINAMAYA GELİYOR

2000’lerin ortasında Bazıları Çabuk Bıkar ve Yutamazsın gibi hit şarkılarıyla listelerde fırtına gibi esen Zeynep Önkaya uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni pop/dans çalışmasıyla bir kez daha hayranlarına merhaba diyor! 

ZEYNEP ÖNKAYA AŞKI SINAMAYA GELİYOR
Bu haber 25 Kasım 2016 - 14:25 'de eklendi.

25 Kasım’da tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluşacak olan, söz ve müziği Önkaya’ya ait olan Beni Aşkla Sınama hem dans hem de akustik versiyonuyla birlikte yayımlanacak. Türkiye’de elektronik müziğin önde gelen isimlerinden Erol Temizel’in dans, deneyimli isim Cem İyibardakçı’nın ise akustik versiyonuna imza attığı şarkı, akıcı sözleri ve dinamik alt yapısıyla dikkat çekiyor. 

 Beni Aşkla Sınama’nın videosu Polonya’nın önde gelen görsel sanatçılarından Kasia Pawlowska imzasını taşıyor. Çekimler Polonya’nın Szczecin şehrinde, 7 kişilik çekim ekibiyle 3 günde tamamlandı. Videonun sanat yönetmenliği yine ünlü sanat tasarımcısı Teresa Pawlowska tarafından yürütüldü.

Zeynep Önkaya Hakkında

İstanbul’da doğdu. 7 yaşında TRT çocuk korosunun sınavlarını kazandı ve 4 yıl koro eğitimi aldı. Mimar Sinan Üniversitesi konservatuarına birincilikle girmeye hak kazandı. 12 yıl arp ve piyano eğitimini sürdürdü. Öğrencilik yıllarında caz üzerine çalışmalar yaptı. Vokal yeteneğini 90’ların başında Leman Sam’ın orkestrasında geliştirme şansı yakaladı. 10 yıl kadar Sam’ın orkestrasında yurtiçi ve yurtdışında sayısız konserde yer alan Önkaya bu süreçte devlet protokolünde de müzisyen olarak yer aldı. 90’lı yıllarda Tarkan ve Sezen Aksu orkestralarında vokalist olarak çalışmalarına devam etti. 

2005 yılında Eğitim Gönüllüleri Vakfı yararına Güneydoğu Anadolu’da yaşayan çocukları desteklemek için ‘Şimdi Sıra Bende’ adlı şarkıyı yorumladı.

2007’de DMC tarafından yayınlanan ‘You Dance’ isimli karma albümde ‘Love Season’ adlı şarkısıyla yer aldı. Yaklaşık bir yıl sonra Seyhan Müzik etiketiyle yayımladığı sözleri de kendisine ait olan ‘Pembe Rüyalar’ ile dikkatleri bir kez daha üzerine çekti. Halen Sinema Senfoni Orkestrası’nın konuk solisti olan sanatçı, söz ve müziklerine de imza attığı 2004 tarihli albümünde yer alan Bazıları Çabuk Bıkar adlı şarkıyla Kral TV Müzik Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Kadın Pop Sanatçı kategorisinde aday gösterilmişti.

Zeynep Önkaya – Beni Aşkla Sınama

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA