SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ZEYTİN AĞAÇLARI BEYLİKDÜZÜ’NDE

Akdeniz efsanelerinde “Ölmez Ağaç” diye adlandırılan zeytin ağaçları şimdi Beylikdüzü’nde kök salıyor. İlçenin çeşitli noktalarına dikilen zeytin ağaçlarının en ulusu 250 yıllık geçmişiyle Yaşam Vadisi’nde toprakla buluştu. 

ZEYTİN AĞAÇLARI BEYLİKDÜZÜ’NDE
Bu haber 09 Haziran 2017 - 13:59 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Adaletin, sağlığın, bilgeliğin, barışın ve yeniden doğuşun simgesi olan, farklı birçok kültürde kutsal kabul edilen zeytin ağaçları, Beylikdüzü’nde yaşamaya başladı. Doğaya her anlamda değer veren Beylikdüzü Belediyesi, ilçenin muhtelif noktalarına en değerli ve anlamlı ağaçlardan biri olan zeytin ağaçlarını dikti. Her zaman yeşil ve kuraklığa dayanıklı olan bu ağaçlar, Türkiye topraklarındaki yaşamını sürdürebilsin diye Park ve Bahçeler Müdürlüğü de titizlikle çalıştı.

Soliter, yani tek tek ekilebilen bir bitki türü olan zeytin ağaçları, estetik görüntüleriyle ve anlamlarıyla ilçenin çehresine daha da güzellik kazandırdı. Yüzlerce bitkinin buluştuğu Yaşam Vadisi’nin alt geçit noktasına dikilen ve 250 yıllık geçmişi bulunan zeytin ağacı da, vadinin en ulu bitkisi olarak yaşamına devam ediyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA