Reklamı Kapat

Reklamı Kapat

All On Four Tekniği Nedir?

Bu teknik aşırı oranda kemik kaybı meydana gelmiş olan hastalar için uygulanıyor. Protezin sabitlenmesi ve hastaların çok daha konforlu bir şekilde kullanması amacıyla yapılan bu işlem 2003 yılından bu yana son derece başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

All On Four Uygulaması Nasıl Yapılır?

Hastanın detaylı bir şekilde muayene edilmesi sonrasında şayet gerekiyorsa diş çekimi işlemi gerçekleştirilir. Ardından implantların yerleştirilmesi aşamasında geçilir. Daha önce alınan ölçülere uygun olarak hazırlanan protezlerin yerleştirilmesi ile birlikte uygulama da tamamlanmış olur. Bu işlem hasta açısından gayet konforlu bir süreç eşliğinde tamamlanıyor.

All On Four İmplant Tekniği Kimlere Yapılır?

Dişlerinin tamamını ya da büyük bölümünü kaybetmiş olan kişiler için all on four tekniği rahatlıkla uygulanabiliyor. Alt ve üst çenede özellikle arka kısımlarda kemik kaybı olan hastalar için bu işlemin gayet başarılı sonuçlar verdiğini belirtebiliriz.

All On Four Tekniği Sonrası Neler Yapılmalı?

All On FourAğız ve diş temizliğinin, bakımının kesinlikle ihmal edilmemesi gerekiyor. Rutin kontrollere de düzenli olarak gidilmesi büyük önem taşıyor. Sert yiyeceklerin çiğnenmemesi ve ısırılmaması da dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunuyor.

All On Four İmplantın Avantajları Nelerdir?

o   Kemik kaybı olan hastalar için idealdir

o   Tedavi süresi oldukça kısadır

o   Yemek yeme ya da konuşma sırasında protezin çıkacağı endişesi yaşatmaz

o   Son derece estetik ve doğal bir diş görünümü sunar

o   Hasta için konforlu bir süreç eşliğinde tedavi tamamlanır

All On Four İmplant Fiyatları 2021

Fiyat konusunda net bir bilgi almak isteyenlerin öncelikle muayene olması gerekiyor. Diş hekiminin tecrübesinden kullanılan malzemelerin kalitesine kadar çok sayıda unsur fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Bu nedenle net bir fiyat hatta bir fiyat aralığı bildirmek bile doğru olmayacaktır. Ancak genel olarak makul fiyatların geçerli olduğu bilgisi aktarılabilir. Şu bilgiyi de unutmamak gerekli, all on four dediğimiz teknik implant tedavisinde kullanılan bir tekniktir.

All On Four Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Protez dişlerin temizlenmesi ve bakımının ihmal edilmemesi gerekiyor. Diş hekiminin önerdiği şekilde bakım ve temizlik yapılması, protez dişlerin sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bu tedavide kullanılan malzeme her ne kadar dayanıklı olsa da set cisimlerin çiğnenmesi sırasında kırılabilir. Bu gibi unsurlara dikkat edilmelidir.

İlginizi Çekebilir!.

Leave a Comment