Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cuma günü bir müjde vereceğiz

Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde Kalyon Enerji'nin kurduğu ilk yerli entegre güneş paneli fabrikası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Açılışta konuşan Erdoğan, “Bir asır önce nasıl millet olarak Sevr'i yırtıp atmışsak bugün de Doğu Akdeniz'de ülkemize dayatılmaya çalışılan Sevr'e boyun eğmeyeceğiz" ifadelerini kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cuma günü bir müjde vereceğiz
+
-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni’nde konuştu. Konuşmasında, Kovid-19 salgınına değinen Erdoğan, “Son dönemde vaka sayılarında kısmi bir artış yaşansa da salgın halen kontrolümüz altındadır” ifadelerini kullandı. Erdoğan, “Ülkemiz kaynaklı olmayan bazı sıkıntılarla karşılaşsak da, Türk ekonomisi salgın öncesi ivmesini tekrar yakalamış görünüyor” dedi. Muhalefeti de eleştiren Erdoğan, “Milletin mücadelesine destek olmak yerine takoz olan sığ bir muhalefet anlayışının ülkemize verebileceği hiçbir şey yoktur” şeklinde konuştu. Erdoğan, cuma günü verecekleri müjde ile Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağını bildirdi.

1400 kişiye istihdam sağlayacak

Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelere de değinen Erdoğan, “Bir asır önce nasıl millet olarak Sevr’i yırtıp atmışsak bugün de Doğu Akdeniz’de ülkemize dayatılmaya çalışılan Sevr’e boyun eğmeyeceğiz” dedi. Erdoğan, “Türkiye’nin Doğu Akdeniz’den Libya’ya kadar farklı cephelerde yürüttüğü mücadele sadece hak mücadelesi değil, bir istikbal mücadelesidir” şeklinde konuştu. Erdoğan,” Hiçbir sömürgeci güç, ülkemizi bu bölgede var olduğu tahmin edilen zengin petrol ve doğal gaz kaynaklarından mahrum bırakamaz” ifadelerini kullandı. Açılan tesisle ile ilgili de bilgi veren Erdoğan, “tesisin 400 milyon dolarlık bir yatırımla kurulduğunu ve 1400 insana istihdam imkanı sunacağını belirtti.