Reklamı Kapat

Reklamı Kapat

Ak Parti Esenyurt’a ithal ilçe başkanı mı geliyor?

İlçe kongrelerinin başladığı Ak partide 39 ilçe arasında en çok konuşulan ilçe Esenyurt'ta kongre tarihi belli olmamasına karşın kulislerde birçok isim havalarda uçuşuyor.

YEREL HABERLER 

15 yıllık saltanatı yıkan belediye başkan adayı Azmi Ekinci elini Esenyurt’tan çekmiyor.

Aldığımız bilgiler doğrultusunda, 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti adayı olarak Sancaktepeden getirilen,  Esenyurtlularında
“ithal aday” dedikleri Ekinci’nin listesinde yer alan ve meclise giren yine kendisi gibi Sancaktepeli olan  Hamdullah Arvas, ithal belediye başkan adayı olan Azmi Ekinci’nin devamı olarak Esenyurt’ta ithal ilçe başkanı olmak için lobi çalışmalarına başladığı iddia edildi.

Geçtiğimiz günlerde, attığı Tweet ile Türkiye gündeminde bile tartışma konusu haline gelen Hamdullah Arvas, Zeynep Şenpınar cinayeti ardından attığı *Hikâye aynı; özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi* tweetindeki ifadeleri ile kendi partisi Ak Parti, kamuoyu ve  tüm kadın dernekleri tarafından büyük tepki toplamıştı.

Zaman zaman meclis toplantılarına dahi  katılmayan Arvas ‘ın ilçe başkanlığı için adının geçmesi Esenyurt’taki partilileri tarafından büyük tepkilere yol açtı. Ak parti ye gönül veren  Esenyurtlu vatandaşlar ise bu durumu şöyle yorumluyor ” Esenyurt u bilmeyen Hamdullah Arvas 1 milyon nüfusu aşan ve 43 mahallesi olan ilçeyi tanımak için navigasyon mu takacak ? ifadelerini kullandılar.

Partililerinin bunca tepkilerine rağmen Hamdullah Arvas’ın önümüzdeki günlerde ne yapacağı merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir!.

Leave a Comment