Reklamı Kapat

Reklamı Kapat
GÜNDEM 

Yeşilkent’in 40 yıllık imar sorunu çözülüyor

Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde uzun yıllardır süren imar planı sıkıntılarının çözülebilmesi, halkın beklenti ve gereksinimlerinin kısa sürede tespit edilerek yerinde karşılanabilmesi amacıyla Yeşilkent İmar Planı İletişim Ofisi açıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Hançerli, “Yeşilkent’in 40 yıldır çözülemeyen imar sorununu çözülmesinin zamanı geldi” dedi.

Read More
GÜNDEM 

Ak Parti İstanbul’da büyük çatlak: Atamalara isyan ettiler ikinci listeyi oluşturdular

AK Partinin İstanbul’da ki yanlış atamalara isyan eden Avcılar AK Parti ilçe yönetim kurulu üyesi Avukat Cebrail Akbaş ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Akbaş’ın adaylığını açıklaması sevinçle ve memnuniyetle karşılandı. AK Parti İstanbul’da birçok ilçede atanan ya da görevine devam eden ilçe başkanları karşısında tabanın destek verdiği sevilen isimler ilçe başkanı adayı olarak sahaya çıkıyor. Bu ilçelerden bir tanesi de Büyükçekmece.

Read More
GÜNDEM 

Avcılar’da hak kaybı ortadan kalktı, binalar yenileniyor

Avcılar’da yaşayan on binlerce insanın hayatını kurtaracak İmar Plan Notu Değişikliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden oy birliği geçti. Konu ile ilgili açıklama yapan Avcılar belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, “Bu yeni plan notu değişikliği ile Avcılarımızda, usulüne uygun yapılmış binaların tüm katları ile yenilenebilmesinin yolu açıldı. Bunu daha önce kooperatif binaları ve birçok bina için yapmıştık. Alamadığımız binalar vardı. O binalar için de Avcılarımıza müjdeyi vermiş olmanın haklı gururunu yaşıyorum” dedi.

Read More
SİYASET 

Akşener: İki dakika pandemi yirmi dakika CHP

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ilçe ilçe esnaf gezilerinin devamında bugün İstanbul Avcılar esnafını ziyaret etti. Ziyareti sırasında gazetecilere açıklama yapan ve ardından yöneltilen soruları yanıtlayan Akşener, geçmişte seçim bölgesi olan Avcılar’da defalarca dolaştığını ve pek çok insanı tanıdığını insanların alışveriş yaptığı canlı bir yer olduğunu hatırlattı ve ekledi: “Maalesef hep beraber gördük ki, alım gücünde düşme, kiraların yüksekliği, müşterinin daha az alışveriş yapması gibi esnafın çok derin sorunları var. 10 kişinin 8 kişinin çalıştığı iş yerlerinin 2 kişiye 5 kişiye düşmesine hep birlikte şahit olduk”

Read More
GÜNCEL 

Avcılar’a dev teknoloji yatırımı: 2 bin kişiye istihdam sağlayacak

Elektrik ve elektronik cihazların yedek parça imalat şirketi SALCOMP, ülkemizdeki ilk yatırımını Avcılar’da yapacak. Çırağan Sarayı’nda düzenlenen imza töreninde konuşan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, “Avcılar için büyük önem arz eden bu ve benzeri yatırımlar Türkiye’nin de bölgenin de kaderini değiştirecek diye düşünüyorum”dedi.

Read More
GÜNCEL 

‘Turan Hançerli kibirli davranışlarından vazgeçerek emekçinin taleplerine karşılık versin’

HES kodu kullanımının zorunlu hale getirilmesi ardından İBB, yeni dönem için gerekli adımları atarak İstanbulkartlar ile HES kodlarının eşleştirilmesi uygulamasını başlattı. 15 Ocak’tan sonra HES kodu eşleşmesi yapılmamış İstanbulkart’lar toplu taşımada kullanılamayacak. Kart kullanıcıları, HES Kodu ile birlikte kişisel bilgilerini “https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul” sitesindeki gerekli alanlara girerek eşleştirme işlemi kolaylıkla yapılabiliyor. İşlem sırasında destek almak isteyen vatandaşlar Alo 153’e başvurabilir. 

Read More