Reklamı Kapat

Reklamı Kapat
GÜNDEM 

Beylikdüzü Belediyesi kar sınavını geçti

Beylikdüzü Belediyesi, İstanbul genelinde etkisini gösteren yoğun kar yağışı sonrası çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü, 21 araç gereç ve 78 personelle 7/24 hizmet vermeye devam ederken Veteriner İşleri Müdürlüğü 45 noktada besleme yaparak soğuk hava şartlarında da sokak hayvanlarının yanında olmaya devam ediyor.

Read More
YEREL HABERLER 

Çalık, Rauf Denktaş’ı Andı

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı vefatının 9’uncu yıldönümünde andı. Denktaş’ın torunu Rauf Denktaş ile video konferans yöntemiyle görüşen Başkan Çalık “Kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Kurucu liderlerinden Rauf Denktaş’ın eksikliğini her geçen gün bu toplum yaşadığı sürece hissediyor ve hissedecek. İnşallah bizler de onlara layık yöneticiler, onlara layık insanlar olmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

Read More
GÜNDEM 

Yakuplu Kültür Merkezi’nin temeli atıldı

Kültür ve sanatın kalbinin atacağı, 7’den 70’e tüm yaş gruplarındaki vatandaşların faydalanabileceği ve içerisinde birçok fonksiyon bulunduracak Yakuplu Kültür Merkezi, Kapalı Pazaryeri ve Kreş Kompleksi’nin temeli atıldı. Hayata geçirilen merkezle 3 Köy 3 Meydan projesinin ikinci ayağı için de adım atılmış olacağını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Yakuplu’da kadınlar, çocuklar ve gençler bu merkezden çok ciddi oranda istifade edecekler. Burası Yakuplu’nun buluşma meydanı olacak.” ifadelerini kullandı.         

Read More
GÜNDEM 

Akşener’den Çalık’a tebrik

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Beylikdüzü’nde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Esnaf gezisinin ardından Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ile birlikte Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’ni yakından inceleyen Akşener, ilçe genelinde yürütülen çalışmalardan dolayı Başkan Çalık’ı tebrik etti.

Read More
YEREL HABERLER 

Beylikdüzü’nde iki proje daha hayata geçiyor

Beylikdüzü genelinde proje ve çalışmalarını aralıksız sürdüren Beylikdüzü Belediyesi, ilçeye iki yeni proje daha kazandırıyor. Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi Kütüphane ve Etüt Salonu yapımı devam ederken ‘Her Mahalleye Bir Kreş’ hedefinin bir ayağı olan Engelsiz Yaşam Merkezi ve Gündüz Çocuk Bakımevi için de çalışmalar belediye ekiplerince titizlikle sürdürülüyor.  

Read More
GÜNDEM 

Türkiye’nin en derin kaykay havuzu Beylikdüzü’nde yapılıyor

Spor dallarında gençler için yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekleyen Beylikdüzü Belediyesi Yaşam Vadisi içerisinde, olimpiyat standartlarına sahip bir Skate Park inşa ediyor. 2024 Paris Olimpiyatları’na sporcu yetiştirmenin hedeflendiği Skate Park alanını ziyaret edip gençlerin görüşlerini alan Başkan Çalık, “Gençlere verdiğimiz bir sözü daha yerine getiriyoruz. Türkiye’nin en derin kaykay havuzuna sahip bir Skate Park yapıyoruz. Yaşam Vadisi’ne atletizm pistini de kazandırdığımız zaman vadi bir Olimpiyat Vadisi’ne dönüşebilir.” ifadelerini kullandı.

Read More
GÜNDEM 

Beylikdüzü’ne yeni gençlik merkezi

Gençlerin fikirlerine sahip çıkarak ilçede yeni merkezler hayata geçiren Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü SMART Fikir Atölyesi ve Gençlik Merkezi’ni çok yakında hizmete açmaya hazırlanıyor. Vatandaşların bir araya gelerek kendi gelişimleri için çalışmalar yapacağı ve uzmanlar tarafından yönlendirilecekleri merkezi, bir kuluçka noktası olarak tanımlayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Burada gençlerimiz hem kendi fikirlerini, düşüncelerini ve duygularını biraz daha geliştirecekler hem de daha tecrübeli insanlar gençlerimizle deneyimlerini paylaşma imkânı bulacak.” ifadelerini kullandı.

Read More
GÜNDEM 

Beylikdüzü’ne bir yılda 333 bin m² yeni yeşil alan

Beylikdüzü Belediyesi Ocak Ayı Meclisi’nin ilk oturumu gerçekleşti. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık,  Beylikdüzü Belediyesi’nin 2020 yılı hizmet bilançosunun yanı sıra 2021 yılında gerçekleştireceği proje ve çalışmaları meclisle paylaştı.  Başkan Çalık, “2020 yılı oldukça zor bir yıldı ama Beylikdüzü’nde yılmadan yorulmadan çok önemli çalışmaları hayata geçirdik. Emek verdiğimiz kent sosyal hayatı ve doğasıyla İstanbul’a nefes olsun, yeni ekonomi ve üretim imkânları yaratsın, fırsat eşitliğine imkân versin ve sosyal adaleti yaşatsın diye sırt sırta çalışmaya devam ediyoruz. Beylikdüzü’nde yeni yıldan umutlu olmak için sebebimiz çok. Bizim umudumuz hep taze” ifadelerini kullandı.

Read More
GÜNDEM 

Beylikdüzü’ne metro geliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü’nde bir dizi ziyaret gerçekleştirerek incelemelerde bulundu.  Ziyaret sırasında Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyete yakında hizmete açılacak olan Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi ve İbrahim Cevahir Camii ile ilgili bilgiler paylaştı. Gündeme ilişkin konuların da değerlendirildiği ziyaret sırasında “Beylikdüzü için çok güzel işler yapacağız” diyerek çok yakında metro çalışmalarının başlayacağı müjdesini veren Ekrem İmamoğlu, “İnşallah İncirli – Beylikdüzü metro hattını harekete geçireceğiz.” dedi.

Read More
YEREL HABERLER 

Çalık, muhtarlara Atatürk takvimi hediye etti

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, yeni yıl öncesi esnaf ve muhtarları ziyaret ederek yeni yıl dileklerini paylaştı. Yeni yılda  Beylikdüzü için çalışmaya,üretmeye ve yardımlaşmaya devam edeceğiz mesajını veren  Başkan Çalık “Bu zor günlerde birbirimize moral vermeli, yeni yıla umutla bakmalıyız. Yeni yılın hepimize başta sağlık olmak üzere huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.” diye konuştu.

Read More