Reklamı Kapat

Reklamı Kapat
GÜNDEM 

İmamoğlu’ndan UKOME canlı yayınına itiraza tepki: Bu tarz yönetici kamu adına talihsizliktir

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün gerçekleştirilen ve İstanbul’da “yeni taksicilik” döneminin ele alındığı UKOME toplantısının canlı yayınlanmasına itiraz eden TCDD 1. Bölge Müdürü Necmettin Acer’in talebini reddetmişti. Arel Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen, “1.Örgütlerin Yönetimi Uluslararası Kongresi”nin açılış konuşmasını yapan İmamoğlu, itiraza tepkisini, “Tümüyle kamuyu ilgilendiren, tümüyle kamunun önünde olması gereken, doğruyu, yanlışı herkesin analiz etmesi gereken bir ortamın, şeffaf bir biçimde yayınlanmasını sağlıyoruz uzun bir süreçtir. Bunu engelleme adına, Türkiye’nin önemli bir kamu kurumunun, önemli bir yöneticisi, önerge veriyor. Hayatı bu kadar ilgilendiren bir meselenin, vatandaşın önünde tartışılması kadar, iletişimin böylesi güçlü olduğu bir ortamda bu şekilde yapılmasına karşı gelmek, aslında bugünün örgütlenme modelinde bence olmaması gereken bir birey tavrı. O tarz bireylerin, üst düzey yönetici haline gelmiş olması da kamu adına talihsizliktir” sözleriyle gösterdi.

Read More
GÜNDEM 

İmamoğlu’ndan UKOME kararına tepki: Ağalık, paşalık, partizanlık, bende yok kardeşim

İstanbul’a, 1000 tanesi dönüşmek isteyen minibüs ve dolmuş olmak üzere, toplam 6 bin yeni taksi kazandırılması talebi, UKOME’de reddedildi. Bu konuyu ısrarla gündeme getireceklerini vurgulayan İmamoğlu, “Bu işi çıkar haline getirmiş biri varsa, adı galericiyse, adı bilmem neciyse kusura bakmasın; zarar görecekse, umurumda değil. Taksi simsarları ya da taksi işiyle sermaye döndüren birileri, beni ilgilendirmiyor. Ben, 16-17 saat direksiyon başında duran insanın hakkını koruyacağım; onun evinin içindeki ekmeği de. Hiç endişeniz olmasın. Bunu keyifle üyelerinize söyleyebilirsiniz” dedi. İmamoğlu, karara tepkisini, “Ağalık, paşalık, partizanlık, akrabalık, hemşehrilik bende yok kardeşim. Bir grupçuluk yok; herkes eşit. 16 milyon insan eşit. Herkesin hakkını korumak için, adaletli bir düzeni savunmak için buradayım. Talimat öyle geldi. Mesajlardan görüyorum. Bu talimat sürecini, halkın vicdanına havale ediyorum. Herkesi, her kurumu bu konuda düşünmeye davet ediyorum. Samimiyeti görün” sözleriyle gösterdi.

Read More
GÜNCEL 

UKOME’den servis ücretlerine yüzde 11,5 zam

UKOME toplantısında, İBB’nin teklifi doğrulusunda okul servis ücretlerine yüzde 11,5 oranında zam yapıldı. İSTESOB’un yüzde 33 artış teklifi uygun bulunmadı. İBB tarafından yönetilecek 6 bin yeni taksi plakası ihdası ve Metrobüsün aktarma almasına yönelik ek madde ise görüşülmek üzere alt komisyona havale edildi. İlgili taraflar ile görüşülerek hazırlanan yeni Deniz Taksi Yönergesi de onaylandı. Geçmiş dönemde tahdit alamayan servisçilere tahdit verilmesi konusu ise, oy çokluğuyla kabul görmedi. İBB ve TÜRSAB tarafından onaylanmış en fazla 7 bin araçla Turizm Servis Taşımacılığı hizmetinin yürütülmesi önergesi de oy çokluğuyla reddedildi.

Read More
GÜNDEM 

Büyükşehir’e bir darbe daha! İBB, UKOME’de artık çoğunluk değil!

İBB’nin yönettiği UKOME’nin yapısı bugün Resmi gazetede yayınlanan yönetmelikle değiştirildi. Yeni yönetmelikte, Milli Eğitim, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da UKOME üyesi yapıldı. Bu değişiklikle üye sayısının hükümet lehine değiştiğini belirten başta İBB olmak üzere CHP’li büyükşehir belediyeleri yönetmeliğin iptali için dava açmaya hazırlanıyor. Yapılan bu değişikliğin İBB’nin yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni de etkileyeceği iddia ediliyor.

Read More