Reklamı Kapat

Reklamı Kapat

İmamoğlu, İBB’de geçerli olacak asgari ücreti açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2021 yılında İBB’de geçerli olacak asgari ücreti açıkladı. İmamoğlu’nun açıklamasına göre, İBB’de asgari ücret net 3100 TL olacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti açıklamasının ardından Ekrem İmamoğlu İBB’de geçerli olacak asgari ücreti açıkladı. İmamoğlu, “1 Ocak 2021 tarihinden itibaren İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücret net 3100 TL olacaktır. Halkımıza ve çalışanlarımıza duyururuz.” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni yılda asgari ücretin 2 bin 825 lira olacağını açıkladı.

CHP’Lİ BELEDİYELERDEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun asgari ücretin vergiden muaf olarak 3 bin 100 lira olmalı açıklamasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile 2021 yılında belediye çalışanlarının maaşının en az 3 bin 100 TL olacağını açıkladı. Yavaş şöyle dedi:

“Yılbaşıyla birlikte belediyemizde görevli mesai arkadaşlarımızın maaşının en az 3100 TL olmasına karar verdik. Tüm çalışma arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyor, aldığımız kararın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. #AsgariÜcret3100TL”

İlginizi Çekebilir!.

Leave a Comment