Kaymakam Altınpınar: Koronavirüs’ün en az yayıldığı ilçe Beylikdüzü

Beylikdüzü Kaymakamı Mustafa Altınpınar, gündeme ilişkin basın mensuplarıyla bir araya geldi. Koronavirüs vakalarında Beylikdüzü'nün vaka artışı anlamında kontrol altında olduğunu bu anlamda iyi bir başarı elde edildiğini belirtti.

Kaymakam Altınpınar: Koronavirüs’ün en az yayıldığı ilçe Beylikdüzü
+
-

Beylikdüzü’nde deprem ile ilgili yapılan hazırlıkları anlatan Kaymakam Altınpınar: ‘Marmara Mahallesi’nde Beylikdüzü Afet Koordinasyon Merkezi’ni açtık. İlçemizde bulunan bütün konteynerleri elden geçirdik. Kullanılmaz durumda olan cihazları yeniledik. İstanbul Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği ile arama kurtarma ekibi kurduk. Bu konuda çok iddialayız. Ekibimiz yurt dışında eğitim görecek. Bu eğitimler bittiğinde Türkiye’nin bir numaralı ekibi olacak” ifadelerini kullandı.

KURTARMA EKİBİ HAZIR

15 kişilik arama kurtarma ekibi deprem sırasında koordinasyonu sağlayacayacağı vurgusunu yapan Altınpınar: Kaymakamlık olarak 480 kişiye eğitim verdik. 15 kişilik arama kurtarma ekibi deprem sırasında koordinasyonu sağlayacak. Hepsi Beylikdüzü’ne dağılacak. Afeti bilen bir ekip olacak. Nasıl hareket etmesi gereken bir ekip ortaya çıkacak. Onun yanında gıda bankamızı hazırladık. Lojistik depomuzda bulunan çadırların nereye kurulacağı bile belirlendi. Depremi konuşmadığımız tek bir günümüz yok. Konteynerlerimiz yetersiz biliyoruz. Bunu AFAD’a ilettik” dedi.

BEYLİKDÜZÜ KORONAVİRÜSTE BAŞARILI

Beylikdüzü’nde koronavirüsün ne durumda olduğu hakkında da bilgi veren Kaymakam Mustafa Altınpınar, “Her çarşamba Vali Bey’in başkanlığında toplantı yapıyoruz. İlçe ilçe değerlendirme yapılıyor. Beylikdüzü, İstanbul’da vaka artış hızını en iyi kontrol altına alan ilçe oldu. İstanbul Türkiye genelinden çok daha iyi. İstanbul içinde de Beylikdüzü ve Sultangazi en iyi ilçeler durumunda. Beylikdüzü bu anlamda başarılı. Anadolu’nun birçok yerinde rakamlar artık kontrol edilemez hale gelmiş. İstanbul’un bütün verilerine bakıldığında çok çok iyi durumdayız. İstanbul’da artık günde 35 bin test yapılıyor. Pandeminin ilk günlerinde günde 800 test yapılıyordu. 35 bin testin 3’te ikisi ise gençlere yapılıyor. İtalya’da ise sadece 65 yaş üzerine test yapılıyor. Türkiye’de pandemi ile çok iyi mücade ediliyor” ifadelerini kullandı.