Reklamı Kapat

Reklamı Kapat

Koronavirüsün ölümcül gücünü kaybedeceği tarih belli oldu

Korona virüs aşılarının dünya genelinde uygulanmasına başlanması, normalleşme süreci tartışmalarını da beraberinde getirdi. Ancak Dünya Sağlık Örgütü’nün baş bilim insanı Dr. Soumya Swaminathan’dan beklenenin tam tersi yönünde bir açıklama geldi. Sürü bağışıklığının sağlanmasının vakit alacağını belirten Swaminathan, “Dünyanın gardı düşmemeli” dedi.

CNBC’ye verdiği röportajda konuşan Swaminathan, geçtiğimiz günlerde Birleşik Krallık’ta ortaya çıkan yeni korona virüs türüne de ağırlık verdiklerini belirtirken, mutasyona uğrayan korona virüsün daha bulaşıcı olduğunun görüldüğünü ancak hastalığın klinik şiddetini artırdığını tespit etmediklerini belirtti.

ÖNÜMÜZDEKİ 6 AY TETİKTE KALINMALI

Dünya Sağlık Örgütü’nün baş bilim insanı Soumya Swaminathan, güncel olarak onaylanan aşıların virüsün mutasyona uğramış yeni türünü kapsamayacağına inanmak için “hiçbir neden”olmadığını söylerken korona virüs aşısının nüfusların çoğuna uygulanmasının zaman alacağını ve bu sebeple önümüzdeki altı ay boyunca tetikle kalınması gerektiğini söyledi.

 

İlginizi Çekebilir!.

Leave a Comment