Minikler pandemi stresini gölge oyunuyla attı

Mektebim Koleji Atakent Kampüsü, sanat etkinlikleri kapsamında Geleneksel Hacivat Karagöz  Gölge Oyunu sahneledi. Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, Küçükçekmeceli miniklerle birlikte Hacivat Karagöz Gölge Oyunu’nu izledi.

Minikler pandemi stresini gölge oyunuyla attı
+
-

Mektebim Okulları’nın Halkalı Kampüsü’nde düzenlediği etkinliğe Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek  ile birlikte katılan Özkılınç, pandemi nedeniyle bunalan öğrencilere moral verdi. Etkinliğe, İlçe Milli Eğitim Özel Okullar Şube Müdürü Murat Gündüz, Mektebim Koleji Halkalı Kampüs Müdürü Miray Şengül de katıldı. Covid 19’ un çocuklar üzerindeki ruhsal etkilerine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinliğe katılan öğrenciler ise eğlenceli dakikalar geçirdi. Geniş pandemi tedbirleri ile gerçekleşen oyunda veliler de çocuklarına eşlik etti.

Tiyatro sanatçısı Hasan İlker Yıldırım’ ın sahnelediği Hacivat Karagöz Gölge Oyunu’ nda ise geleneksel Türk tiyatrosu ile tanışan öğrencilere bol bol kitap okumaları mesajı verildi.