Reklamı Kapat

Reklamı Kapat

‘Turan Hançerli kibirli davranışlarından vazgeçerek emekçinin taleplerine karşılık versin’

HES kodu kullanımının zorunlu hale getirilmesi ardından İBB, yeni dönem için gerekli adımları atarak İstanbulkartlar ile HES kodlarının eşleştirilmesi uygulamasını başlattı. 15 Ocak’tan sonra HES kodu eşleşmesi yapılmamış İstanbulkart’lar toplu taşımada kullanılamayacak. Kart kullanıcıları, HES Kodu ile birlikte kişisel bilgilerini “https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul” sitesindeki gerekli alanlara girerek eşleştirme işlemi kolaylıkla yapılabiliyor. İşlem sırasında destek almak isteyen vatandaşlar Alo 153’e başvurabilir. 

Belediye Binası önünde bir araya gelen memurlar adına konuşan Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm-Bel-Sen) İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Adem Erdem, yaptığı açıklamada:

Avcılar Belediyesi emekçileri beş haftadır eylemlilik halinde taleplerini tekrarlıyor. Sayın Turan Hançerli ise emekçilerin sesini duymak yerine ‘Sendika, çalışanlara gerçek dışı bilgi veriyor.’ diyerek emekçilerin haklı taleplerini manipüle etmeye çalışıyor. Ödenmediği için enflasyon karşısında eriyen alacaklarımızı istemekle emekçileri biz yanıltmıyoruz. Makul taleplerle toplu sözleşmeyi yapmak istiyoruz.  Yanlış bilgilerle Avcılar halkını ve emekçileri yanıltan bilakis sizsiniz. Tekrar hatırlatalım haklarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Taleplerimiz kabul edilene kadar örgütlü mücadelemizle ses yükseltmeye devam edeceğiz.

Sayın Turan Hançerli’den kibirli davranışlarından vazgeçerek, Avcılar Belediyesi emekçilerinin taleplerine karşılık vermesini bekliyoruz. Uzun süredir ödemediği alacaklarımızdan ve kazanılmış toplu sözleşme hakkımıza yasa dışı dediği için mahcup olması gerekir. Kamu emekçilerinin toplu sözleşme hakkı yokken sendikamızın uzun soluklu mücadelesi sonucunda bedeller ödenerek, adım adım toplu pazarlık hakkı ve toplu sözleşme hakkı Anayasal hak olmuştur. Sendikamızın kazanımları sonucunda ülkemizde belediye emekçileri toplu sözleşme hakkını kullanmaktadır.

Avcılar Belediyesi emekçilerine ise diğer CHP’li belediyelerde ödenen Toplu Sözleşme haklarının ancak yarısı ödenmektedir. Sözleşmeli memurlara ödenen ise bu emsallerin çok altındadır. Sayın Hançerli emekçilerin kazanımlarına ve haklarına saygı duymadığını göstermektedir. Sözleşmeli memurların Ocak 2020 maaşlarına zam yapılmadığı gibi Avcılar Belediyesi Meclis kararıyla maaşları ortalama 300 TL düşürülmüştür. Memurların 9 bin TL tutarında 8 ikramiye alacağı, sözleşmeli memurların da 1 maaşı ve 12 ikramiyesi olmak üzere ortalama 14 bin TL alacağı ödenmemiştir. Teknik personelin 2016 yılından bu yana ortalama 8 binTL tutarında arazi tazminatları ödenmemiştir” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir!.

Leave a Comment