Reklamı Kapat

Reklamı Kapat

Vaka sayılarında büyük düşüş yaşandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son tedbirlerden sonra vaka sayılarında İstanbul ve İzmir’de yüzde 40, Ankara ve Bursa’da ise yüzde 60’a yakın azalma olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca il sağlık müdürleri ve valilerle yaptığı toplantının ardından İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da vaka sayılarıyla ilgili son durumu açıkladı.

Bakan Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa Valileri ve İl Sağlık Müdürleri ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantı sonrası sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Salgın ile ilgili son durumun değerlendirildiğini ve aşı hazırlıklarının ele alındığını belirten Bakan Koca, 4 ildeki vaka düşüş oranını da paylaştı.

“EN ÖNEMLİ GÜNDEMİMİZ AŞI”

Son iki hafta içinde İstanbul ve İzmir’de vaka sayısında yüzde 40, Ankara ve Bursa’da yüzde 60’a yakın düşüş olduğunu kaydeden Bakan Koca, “Aşı lojistik planlaması ile ilgili detayları ele alarak Acil Kullanım Onayı’nı takiben tüm adımları hızlıca hayata geçirmek için hazırlıklarımızı gözden geçirdik. Bu dönemi güçlü bir aşılama programı için fırsata dönüştürmeliyiz. Bundan sonra en önemli gündemimiz aşı” dedi.

İlginizi Çekebilir!.

Leave a Comment