SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ABD’Lİ BAKANLARIN MAL VARLIKLARI DONDURULUYOR

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan, Ankara’da, partisinin kadın kolları kongresinde konuştu. ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırımlarına değinen Erdoğan, “Biz dün akşama kadar sabrettik. Ben de buradan arkadaşlarıma talimat veriyorum. ABD’nin İçişleri ve Adalet bakanlarının Türkiye’deki mal varlıklarını donduracağız” dedi

ABD’Lİ BAKANLARIN MAL VARLIKLARI DONDURULUYOR
Bu haber 04 Ağustos 2018 - 12:59 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Konuşmasının başında son dönemde yeniden hortlayan terör saldırılarına değinen Erdoğan “Nereye kaçarsa kaçsınlar, sırtlarını kime dayarsa dayasınlar katliamların hesabını soracağız” dedi.

ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırımlarına değinen Erdoğan, “ABD’nin son attığı adım bir stratejik bir ortağa yakışmayacak bir adımdı. Bir yandan stratejik ortak diyeceksin diğer yandan PKK’ya silah vereceksin. Kalkıp bir papaz üzerinden yaptırım kararı alacaksın. ABD bu adımla birlikte aslında Türkiye’ye karşı ciddi bir saygısızlık yapmıştır.

Biz dün akşama kadar sabrettik. Bugün arkadaşlarıma talimatı veriyorum, Amerika’nın Adalet ve İçişleri Bakanlarının Türkiye’deki mal varlıklarını donduracağız, varsa. Arapların güzel bir sözü vardır ‘Men dakka dukka’ (Eden bulur). Benim kalkıp İçişleri Bakanımı, Adalet Bakanımı, Brunson ile ilgili olarak, ‘onu yakından takip etti, ona şöyle yaptılar, böyle yaptılar’ demek suretiyle Amerika’daki mal varlıklarına el koyuyoruz mantığı, mantık değildir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA