SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BU DA BALIK DUASI!

Beylikdüzü’nde misafir oldukları Balıkçı Kenan Tesislerinde balık yiyen din görevlileri denizlerde bereketli bir sezon olması için balık duası etti. Sıra dışı anların yaşandığı etkinlikte; imamlar tıpkı yağmur duası eder gibi balık bolluğu için el açıp dua etti

BU DA BALIK DUASI!
Bu haber 10 Ekim 2017 - 12:01 'de eklendi.

‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ etkinlikleri kapsamında İstanbul Beylikdüzü’ndeki Balıkçı Kenan Tesisleri’nde misafir edilen din görevlileri, kendileri için tertiplenen yemekte sezonun ilk balıklarından yedikten sonra, henüz bir ay önce açılan deniz av sezonunun bu yıl bereketli geçmesi için balık tezgahı başında dua etti.

İRİ, TAZE VE ŞİFA OLSUN

Balık tezgahındaki; “Derya kuzusu bunlar, canlı canlı..” şeklindeki bağırışlar yerini duaya bıraktı. Görenlerin şaşkınlıkla izlediği o ilgi çekici anlarda din adamları; “Allah’ım bu mevsimde bize bu tezgahlarda iri iri balıklar görmemizi nasip eyle, balık bol olsun ucuz olsun herkes yesin, herkese şifa olsun, balıkçımızın da halkımızın da yüzü gülsün. Denizdeki balıkçımızı kazadan beladan koru Yarabbi.” şeklinde dua etti. Din görevlilerinin yakarışına çevredeki vatandaşlarda ‘Amin’ diyerek eşlik etti.

MUMYA BALIKLARI İNCELEDİLER

Balıkçı Kenan Yaşam Vadisi Tesisleri’ndeki etkinliğe ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle ilçede hizmet veren çok sayıda din görevlisi katıldı. Balıkçı Kenan’ın kurduğu Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni de gezerek mumya balıkları inceleyen din görevlilerine Beylikdüzü Müftü
 Vekili Lütfü Aydıda eşlik etti. Günün anlam ve önemine yönelik bir konuşma yapan Aydın, “Din gönüllüsü insanlık için ilim ve irfan üreten insanlardır. Camilerimiz hakkın ve adaletin yaşatıldığı yerler. Camilerimizdeki bu huzur ortamının sosyal hayatın her alanında yaşanmasını istiyor ve bunun için çabalıyoruz” diye konuştu.

HABERİN VİDEOSU:

img_5914

img_5816

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA