SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

CAN KARDEŞ PROJESİ

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece Belediyesi ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin destekleriyle hayata geçirilen Can Kardeş Aile Projesi çerçevesinde Küçükçekmece’deki okullarda görevli rehber öğretmenlere oryantasyon eğitimi verildi.

CAN KARDEŞ PROJESİ
Bu haber 21 Kasım 2017 - 13:53 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Tek ebeveynli ailelerdeki çocukların kişisel ve eğitsel gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan ‘Can Kardeş Aile Projesi’ kapsamında çalışmalar devam ediyor. Küçükçekmece Belediyesi çok amaçlı salonda düzenlenen eğitimde, rehber öğretmenler tek ebeveynli çocuklara yönelik yapılacak anket çalışması hakkında bilgilendirildi.

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE ANKET ÇALIŞMASI YAPILACAK

Proje Koordinatörü Semra Aydın Avşar ve İSZÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Canatan tarafından verilen eğitimde rehber öğretmenlere; çocukların sosyal ve psikolojik ihtiyaçları konusunda bilgi verecek anket çalışmasından verimli sonuç alınması için izlenmesi gereken yollar anlatıldı.

Can Kardeş Aile projesiyle, dezavantajlı olarak görülen tek ebeveynli ailelerin, sosyodemografik yapılarının ve ihtiyaçlarının gerçekçi bir şekilde tespit edilebilmesi için bilimsel yöntemlerle analiz edilmesi amaçlanıyor. Bu doğrultuda Küçükçekmece İlçesi’nde yaşayan, ilkokul düzeyinde öğrenim gören ve babası ve/veya annesi vefat etmiş çocukların ve ailelerinin ihtiyaç analizinin yapılması ve veritabanı oluşturulması amaçlanıyor. Anket sonucunda yapılacak etkinliklerle çocuklar ve ebeveynler, psikolojik ve sosyolojik olarak desteklenecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA