SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ÜCRETSİZ KREŞLER AÇILACAK

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş koltuğuna 15 Temmuz Gecesi İBB  Binası önünde FETÖ teröristleri tarafından şehit edilen Prof. Dr. İlhan Varank’ın oğlu Yusuf Safa Varank’ı oturttu.

ÜCRETSİZ KREŞLER AÇILACAK
Bu haber 24 Nisan 2017 - 10:36 'de eklendi.

Başkan Kadir Topbaş’ın her yıl eğlenceli bir şekilde 23 Nisan’da makam koltuğunu çocuklara bırakma seremonisinde bu sefer duygusal anlar yaşandı. Başkan Kadir Topbaş’ın makam koltuğunda bu sefer bir şehit çocuğu vardı. Başkan Kadir Topbaş, makam koltuğuna oturttuğu Özel Nev İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Yusuf Safa Varank’a dönerek “Artık Başkan sensin. Tüm Türkiye seni dinliyor” dedi.

Ücretsiz Kreş
İBB Başkanlığı koltuğuna oturan ve projelerinden bahseden Varank aralıklarla beraberindeki arkadaşları tarafından alkışlandı. Dört yeni projesi olduğunu söyleyen Varank projelerini şöyle sıraladı:

– Boş araziler yeşillendirilip ağaç dikilecek ve buralara evcil hayvanlar bırakılacak. Yürüyüş alanları ve bisiklet yolları yapılacak. Aynı zamanda bu alanlar insanların piknik yapacağı alanlar şekilinde düzenlenecek.
– Değişik araçlar tasarlanacak. Egzost borusuna filitreler takılarak araçların doğaya verdiği zararın önüne geçilecek. Ayrıca bu araçların daha az yakıt tüketmesi ve daha hızlı araçlar olması yönünde çalışmalar yapılacak.
– Yaşlılar için ücretsiz huzur evleri açmak. Ayrıca Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bu yıl 97.yılı kutlandığı için İstanbul genelinde 97 adet kreş açılacak ve bu kreşler dar gelirli aileler içinde ücretsiz olacak.
– Spor salonu olmayan okullar için yeni spor salonları yapılacak.

Seremoniden sonra konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ta, “Bugün iki güzelliği birlikte yaşıyoruz. Hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hem de Miraç Kandili” dedi. Dünyanın hiçbir yerinde çocuklara armağan edilmiş bir bayramın bulunmadığını ifade eden Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Bugün 23 Nisan ve çocuk  bayramımız. Bu bayram dünyanın hiçbir yerinde yok sadece bizim ülkemizde var. Bu bayramımız çocuklarımız için kutlu olsun ve geleceğimiz için aydınlık olsun. Aynı zamanda bu gece Miraç Kandili ve iki güzellik bir arada. Tüm İslam aleminin de Miraç Kandilini kutluyorum ve rabbim tüm insanlığa barış ve huzur versin.”

15 Temmuz gecesi İBB önünde şehit edilen Prof. Dr. İlhan Varank’ın çok değerli bir ilim adamı olduğunu belirten Başkan Topbaş açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu 23 Nisan’da 15 Temmuz Şehitlerinin çocuklarını aldık makamlarımıza. Çok değerli bir ilim adamı olan çok değerli bir insanı belediyemizin önünde şahit verdik. Prof.Dr.İlhan Varank bir başka insandı. Buraya kadar gelip ve burada mücadeleye girmiş, “Durun!” diye haykırmış ama maalesef o vahşeti yaşattılar. Onun mahdumu, oğlu burada bizimle. Bu ülkeyi bize emanet ettiler, gelecek için bu sorumluluğu biz verdiler. Bizler onları hayırla yad ediyoruz. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Diliyoruz ki bir daha bu tür acılar yaşanmasın. Allah inşallah bir daha yaşatmaz, başka çocuklar üzülmesin, başka aileler üzülmesin.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA